Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

maandag 3 januari 2022

Harry en Meghan willen luxevilla van 13 miljoen euro al terug verkopen: “Ze zijn er niet gelukkig mee”

HLN
Harry en Meghan willen luxevilla van 13 miljoen euro al terug verkopen: "Ze zijn er niet gelukkig mee"
Amper anderhalf jaar geleden kochten Meghan Markle (40) en prins Harry (37) hun luxevilla in Montecito, maar volgens een bron zullen ze het 'te koop'-bordje er snel weer aanhangen. De twee zouden "niet in de wolken zijn" met hun woning en de locatie. Het koppel betaalde maar liefst 11 miljoen pond (13 miljoen euro) voor het herenhuis.
Lees verder

Bewakingsbeelden tonen kracht van aardbeving in zuidwesten van China
De Chinese stad Lijiang is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 5,5 op de schaal van Richter. Op bewakingsbeelden is te zien hoe de grond trilt tijdens de beving. Tegels en dakpannen liggen op de grond, muren zijn gebarsten. Er zouden meer dan twintig gewonden zijn.
Lees verder

Thiam verlengt olympische titel, maar ging daarvoor fysiek en mentaal tot het uiterste: "Alle 'merde' van het afgelopen jaar moest er ineens uit"
Op de Spelen flikte Nafi Thiam (27) wat geen enkele andere Belg ooit lukte: een olympische titel verlengen. Reden genoeg om gelukkig te zijn, maar zo zag de kampioene er niet uit. Ze huilde tranen met tuiten. Voor haar goud in Tokio was de Naamse fysiek én mentaal tot het uiterste gegaan. Relaas van een tumultueuze aanloop en emotionele happy end.
Lees verder

Wesley verlaat Club Brugge en trekt naar Braziliaanse Internacional
De tweede periode van Wesley Moraes (25) bij Club Brugge was van korte duur. Na een uitleenbeurt van een halfjaar gaat blauw-zwart het contract van de Braziliaanse spits ontbinden. Wesley, nog altijd eigendom van Aston Villa, trekt behoudens verrassingen voor één jaar op huurbasis naar Internacional, een middenmoter in zijn thuisland. Op enkele punten en komma's na is de deal rond. Eerder leek hij op weg naar Palmeiras, maar Wesley en de club raakten het niet eens over zijn salaris. (TTV)
Lees verder

Een laatbloeier, een gestrande wereldreiziger en een tienermoeder: dit zijn de deelnemers van 'Big Brother'
Vanavond stappen vier Vlamingen en vier Nederlanders opnieuw het 'Big Brother'-huis in. Deze wildvreemden zullen - in het beste geval - honderd dagen lang op elkaars lip zitten, zonder enige vorm van privacy. Deze kandidaten gaan de uitdaging aan.
Lees verder

Bewakingsfirma ingezet tegen plunderaars aan getroffen woonblok in Turnhout
Aan het appartementsgebouw in Turnhout dat op oudejaarsdag is ingestort na een explosie, zijn plunderaars gespot. Dat vertellen de zonen van een vrouw uit het aanpalend pand die voorlopig niet naar huis mag aan VRT NWS. "Ze waren tussen het puin op zoek naar waardevolle spullen." Volgens sociale huisvestingsmaatschappij De Ark is er een bewakingsfirma ingezet om bij het getroffen gebouw en het pand ernaast te patrouilleren.
Lees verder

Twee Overlegcomités voorzien in januari: kunnen scholen volgende week opnieuw open?
Premier Alexander De Croo plant deze maand nog twee bijeenkomsten van het Overlegcomité over de coronasituatie. Dat bevestigt zijn kabinet aan Belga. Een eerste vergadering vindt donderdag al plaats en zal focussen op de huidige epidemiologische situatie, een tweede Overlegcomité midden januari moet focussen op de langetermijnaanpak van de crisis.
Lees verder

Twee Overlegcomités voorzien in januari: wat mogen we verwachten?
Premier Alexander De Croo plant deze maand nog twee bijeenkomsten van het Overlegcomité over de coronasituatie. Dat bevestigt zijn kabinet aan Belga. Een eerste vergadering vindt donderdag al plaats en zal focussen op de huidige epidemiologische situatie, een tweede Overlegcomité midden januari moet focussen op de langetermijnaanpak van de crisis.
Lees verder

Vandaag verzoeningsgesprek tussen Romelu Lukaku en trainer Tuchel: "Er is altijd een weg terug"
Vandaag staat er een gesprek gepland om alles uit te klaren. Romelu Lukaku en Thomas Tuchel zullen voor de derde keer het explosieve interview dat hij aan Sky Italia gaf bespreken. Zijn trainer weerde de recordaanwinst van Chelsea zondag uit zijn selectie voor de topper tegen Liverpool. Zit 'Big Rom' woensdag tegen Tottenham weer in de kern?
Lees verder

Brand in Zuid-Afrikaanse parlementsgebouw onder controle
De brand die zondag het Zuid-Afrikaanse parlementsgebouw in Kaapstad heeft getroffen, is onder controle. Dat meldt de brandweer maandag.
Lees verder

Goedkoper kopen in 2022: nog maar 1% registratierechten voor ingrijpende energetische renovaties
Kopers die hun woning ingrijpend energetisch renoveren of een woning (gedeeltelijk) herbouwen na een sloop genieten sinds 1 januari van verlaagde registratierechten van 1%. Bovendien geldt nog tot eind dit jaar het tijdelijk verlaagd btw-tarief van 6% voor afbraak en wederopbouw. Al moet je voor beide factoren wel aan verschillende voorwaarden voldoen. Spaargids.be overloopt de regels.
Lees verder

Onze Club-watcher neemt afscheid van kampioenenmaker Philippe Clement: "Zichzelf heruitvinden bleek te moeilijk"
Philippe Clement trekt naar Monaco, 't is enkel nog wachten op de bevestiging. Volgens onze Club Brugge-watcher Niels Poissonnier zijn de successen van de coach met blauw-zwart onmiskenbaar en zal hij voor altijd een monument van de club blijven. Maar tegelijk vindt hij dit de beste oplossing voor iedereen. "Er was ruis ontstaan op Clements relatie met een deel van de spelersgroep."
Lees verder

Goedkoper kopen in 2022: nog maar 1% registratierechten voor ingrijpende energetische renovaties of sloop en herbouw
Kopers die hun woning ingrijpend energetisch renoveren of een woning (gedeeltelijk) herbouwen na een sloop genieten sinds 1 januari van verlaagde registratierechten van 1%. Bovendien geldt nog tot eind dit jaar het tijdelijk verlaagd btw-tarief van 6% voor afbraak en wederopbouw. Al moet je voor beide factoren wel aan verschillende voorwaarden voldoen. Spaargids.be overloopt de regels.
Lees verder

Jeroen Meus vertelt over overleden broer in 'Sergio over de grens': "Ik heb geleerd dat ik een gevuld leven wil"
Afgelopen weekend moest Jeroen Meus (43) zijn broer Wim afgeven. Tijdens de opnames van het VTM-programma 'Sergio over de grens' sprak de tv-kok nog over de gezondheidsproblemen van zijn broer, die toen nog leefde. "Mijn broer rookt niet, drinkt niet, is super sportief en wordt ook getroffen. Dat is een zwaar kruis om te dragen."
Lees verder

Jeroen Meus vertelt over ziekte van z'n broer in 'Sergio over de grens': "Hij rookt niet, drinkt niet, is super sportief en wordt ook getroffen"
Morgen gaat het nieuwe VTM-programma 'Sergio over de grens' van start. In de eerste aflevering trekt Jeroen Meus (43) samen met Sergio Herman (51) door Kroatië. Ze gaan niet alleen op zoek naar culinaire hoogstandjes, maar ze hebben ook openhartige gesprekken. Zo vertelt Jeroen onder meer over zijn onzekerheid na de faling met Würst en de gezondheidsproblemen van zijn broer.
Lees verder

Turkse inflatie stijgt naar 36 procent, hoogste stijging in 19 jaar
De Turkse inflatie is in december gestegen naar 36,08 procent. Dat is de hoogste stijging van het prijspeil in 19 jaar. Het cijfer van december ligt veel hoger dan analisten hadden verwacht.
Lees verder

Nieuw-Zeeland gaat Britse dj die coronaregels brak toch niet vervolgen
De Nieuw-Zeelandse autoriteiten gaan een Britse dj toch niet vervolgen voor het schenden van de coronamaatregelen. Robert Etheridge, ook wel bekend als dj Dimension, was te vroeg uit isolatie gegaan en kreeg later een positieve testuitslag. Hierdoor ontstond angst voor een uitbraak in Nieuw-Zeeland. In het land zijn nog geen lokale uitbraken van de omikronvariant voorgekomen.
Lees verder

Vermiste Esmee (14) door misdrijf om het leven gekomen in Leiden: "Onwerkelijk en oneerlijk"
Een 14-jarig meisje uit het Nederlandse Hazerswoude-Rijndijk dat sinds donderdag werd vermist, is door een misdrijf om het leven gekomen. Een 32-jarige man uit Leiden is aangehouden als verdachte. Er wordt verslagen op het drama gereageerd. "Dit is niet voor te stellen."
Lees verder

Inflatie krikt ook salarissen op: zoveel kan je jouw loon zien stijgen
Gas en elektriciteit waren nooit zo duur, telecomleveranciers krikken hun prijzen op, je betaalt meer in de supermarkt, op café of voor een tankbeurt… Het leven wordt een stuk duurder, maar dat heeft mogelijk óók een positief effect op je inkomsten: door de indexering kan je salaris of uitkering eveneens verhogen. Jobat.be legt uit hoe dit werkt en welke loonstijging je mag verwachten.
Lees verder

Hoe weet je of jouw loon geïndexeerd wordt?
Gas en elektriciteit waren nooit zo duur, telecomleveranciers krikken hun prijzen op, je betaalt meer in de supermarkt, op café of voor een tankbeurt… Het leven wordt een stuk duurder, maar dat heeft mogelijk óók een positief effect op je inkomsten: door de indexering kan je salaris of uitkering eveneens verhogen. Jobat.be legt uit hoe dit werkt en welke loonstijging je mag verwachten.
Lees verder