Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

maandag 22 augustus 2022

Spaanse pers fileert Eden Hazard na invalbeurt en gemiste strafschop: “Hij faalt keer op keer”

Spaanse pers fileert Eden Hazard na invalbeurt en gemiste strafschop: "Hij faalt keer op keer"

Spaans titelverdediger Real Madrid ging zaterdagavond makkelijk winnen op Celta Vigo. Eden Hazard (31) mocht eindelijk nog eens invallen, maar dat draaide toch vooral uit op een teleurstelling. De Spaanse pers is snoeihard, zijn coach relativeert en was wel tevreden van het optreden van de Rode Duivel.

Lees verder

Jamal Ben Saddik viert spectaculaire zege: "Ik hou van mijn vader en mijn familie, vandaar die emotie"

Luttele minuten nadat hij Benjamin Adegbuyi neersloeg, ging ook Jamal Ben Saddik naar het canvas. Bewust. Hij wel. Op zijn knieën, met zijn hoofd tussen zijn handen en een Marokkaanse vlag over zijn rug nam hij een momentje om tot zichzelf te komen. De ophef omtrent zijn familie, de bikkelharde trainingssessies en de onvermijdelijke spanning. Alles kwam er even uit. "Ik hou van mijn vader en mijn familie, vandaar die emotie."

Lees verder

LIVE VUELTA. Volg hier de laatste rit in Nederland: sprinten in Breda

De renners zijn toe aan de laatste rit op Nederlands (en een klein beetje Belgisch) grondgebied vooraleer de Vuelta thuis komt in Spanje. In Breda vertrekt het peloton en kom het, hoogstwaarschijnlijk voor een massaspurt, ook terug aan na een tocht van 193,2 kilometer. Volg het hier LIVE!

Lees verder

VOORBESCHOUWING VUELTA 2022. RIT 3 (Breda-Breda). Laatste etappe op Nederlandse bodem op maat van spurters

De driedaagse Vuelta-uitstap naar Nederland wordt afgesloten met een etappe met start en aankomst in Breda. Alweer een vlak traject dat zonder de hulp van de wind zal uitdraaien op een tweede massaspurt. Het peloton rijdt ook heel even doorheen België bij de passage doorheen enclave-gemeente Baarle-Hertog.

Lees verder

De trilogie van Femke Bol is compleet na gouden triomf op de 4x400: "Ik had het niet beter kunnen doen"

Dit keer was het niet alleen een Femke-Bol-show, maar een demonstratie van Hollandse klasse door vier voortreffelijke vrouwen. Ook de startende Eveline Saalberg, de lepe Lisanne de Witte en de jarige Lieke Klaver waren belangrijk bij het behalen van EK-goud op de 4x400 meter estafette. Al moest de koningin van dit EK na drie voortreffelijke rondjes van haar prinsessen nog wel even versnellen zoals alleen zij dat kan.

Lees verder

Wordt EK wegrit beslist door een koninklijk sprintduel tussen de twee snelste vrouwen ter wereld?

In München strijden de elite vrouwen zondag voor een zevende keer om de Europese titel op de weg. De kans is groot dat er net zoals bij mannen gesprint wordt voor de zege. De topfavorieten? De twee allersnelste vrouwen ter wereld.

Lees verder

Remco Evenepoel poseert in de Vuelta voor selfie ... met zijn mama en papa

Een topfavoriet als Remco Evenepoel moet wel vaker op de foto voor de start van een etappe. Zo ook bij de start van de derde rit in de Vuelta in het Nederlandse Breda. Zijn supportersclub was op post voor luidkeelse aanmoedigingen en foto's te vragen, maar de selfie met zijn eigen ouders zal Evenepoel ongetwijfeld het meeste deugd gedaan hebben. Bekijk hieronder de beelden.

Lees verder

Met een half wiel verschil: Lorena Wiebes kroont zich tot Europees kampioene na koninklijke sprint tegen de wereldkampioene

Ze won dit jaar al zestien keer en daar kwam in München op het EK nummer zeventien bij. De Nederlandse Lorena Wiebes sprintte machtig naar de Europese titel op de weg. De laatste kilometer kregen we een prachtig duel te zien tussen de Italiaanse en de Nederlandse sprinttrein. Het werd een strijd tot op de streep, maar Wiebes sprintte dan toch net iets sneller dan de Italiaanse wereldkampioene Elisa Balsamo. Haar ploeggenote Barbieri werd tweede, Lisa Brennauer werd in haar allerlaatste wedstrijd ooit knap vierde.

Lees verder

Bram Sikkens en Artuur Peters strandden in hun Olympische K2 500m op een puike achtste plaats in de EK finale

Amper vierentwintig uur na de memorabele vijftien minuten waarin het kleine kajakland België twee EK-medailles op zak stak mochten Artuur Peters en Bram Sikkens opnieuw het water op voor een derde EK finale met Belgische deelname. Het K2 500m wordt het nieuwe nummer op de OS 2024 en ook daarin wil bondscoach Carlos Prendes graag onze landgenoten aan het werk zien. Het Mechels-Neerpelts maakte de ambitie van hun coach hard met een eervolle achtste plaats in hun EK-finale.

Lees verder

Voor het fietsen de kerk uit: Vuelta-peloton wandelt vlak na de start dwars door de kerk van Breda

Opvallende beelden vlak na de start van de derde etappe van de Ronde van Spanje. Het peloton draaide linksaf de rode loper op en wandelde met de fiets in de hand door de Grote Kerk van Breda. Daar ontstaken de Nederlanders Mike Teunissen (rode leiderstrui) en Julius van den Berg (bollentrui) een kaarsje om de vele coronaslachtoffers te herdenken. Nadien volgde de rest van het peloton. Eens de kerk uit kon de derde rit - een spurtersrit met start.

Lees verder

De transfer komt er: Boyata landt in Zaventem en tekent morgen contract bij Club Brugge

Club Brugge lijkt zijn gevraagde defensieve versterking beet te hebben. De 31-jarige Rode Duivel Dedryck Boyata is samen met zijn partner geland op de luchthaven van Zaventem waar hij werd opgewacht door zijn manager. In Brugge moet Boyata wel nog eerst medische tests afleggen. Maandag wordt in principe alles afgerond. Boyata komt over van Hertha Berlijn.

Lees verder

Net niet voor de Belgen: Marco Haller klopt Wout van Aert en Quinten Hermans na sprint in Bemer Cyclassics

Marco Haller heeft de Bemer Cyclassics, een Duitse eendagskoers voor sprinters, gewonnen. In een spurt met vijf versloeg de Oostenrijker van BORA-hansgrohe onder meer Wout van Aert (2e) en Quinten Hermans (3e). Van Aert kan zijn eerste koers na de Tour zo niet winnend afsluiten. Met Jasper Philipsen stond er ook nog een derde Belg in de top tien. Hij won de sprint van het peloton.

Lees verder

Arnaud De Lie blijft knallen en bezorgt Lotto Soudal nu ook winst in Schaal Sels

Arnaud De Lie heeft de Schaal Sels op zijn naam geschreven. De 20-jarige Waal van Lotto Soudal was de beste in de sprint. De Brit Christopher Lawless werd tweede, voor Kenneth Van Rooy. Voor De Lie is het de achtste overwinning van het seizoen. Hij bezorgt Lotto Soudal weer welgekomen punten in de degradatiestrijd van de World Tour.

Lees verder

Eerste opgever Steff Cras komt ploegmaats hart onder de riem steken: "Het was gewoon een stom ongeluk"

Het is niet de Vuelta geworden van Steff Cras. De Kempenaar van Lotto-Soudal kwam ten val in de eerste etappe en kreeg de bedenkelijke eer als eerste opgever de wedstrijd te moeten verlaten zonder Spanje te hebben gezien. "Het was gewoon een stom ongeluk", zuchtte Cras.

Lees verder

Ontgoochelde Tim Merlier komt niet aan sprinten toe: "Ik moest een klein manoeuvre doen en toen ging mijn ketting eraf"

Het is tot nu toe nog niet de Vuelta van Tim Merlier. Gisteren kon hij al niet vol zijn kans gaan nadat hij een paar duwen te verwerken kreeg en ook vandaag verging het de sprinter van Alpecin-Deceuninck niet goed. Hij zat goed gepositioneerd, maar dan ging ineens zijn ketting eraf. "Ik heb er daarna nog het beste van gemaakt", aldus Merlier, die nog naar een zesde plaats sprintte.

Lees verder

Antwerpenaar Noah Kuavita eindigt zevende in rekfinale op EK in München

Noah Kuavita (Silok Deurne) is zondag op het EK turnen in het Duitse München op de zevende plaats geëindigd in de toestelfinale aan de rekstok. Het goud ging naar de Cyprioot Marios Georgiou.

Lees verder

LIVE. Wat levert streekduel tussen KV Mechelen en Westerlo op?

Op speeldag 5 van de Jupiler Pro League staat er een Antwerps streekduel op het programma. KV Mechelen ontvangt promovendus Westerlo. Volg de wedstrijd hier op de voet!

Lees verder

Wout van Aert ontsnapt in Bremer Cyclassics maar net aan valpartij: "Ik moest in een plantenbak springen"

Wout van Aert heeft zijn eerste koers na de Tour de France niet met een overwinning kunnen afsluiten. In de Bremer Cyclassics liet hij zich in een sprint verrassend vloeren door Marco Haller. "Een inschattingsfout", aldus Van Aert, die onderweg ook ternauwernood ontsnapte aan een valpartij.

Lees verder

Superjacht Tottenham-eigenaar meert aan in Antwerpen: drijvend paleis met zelfs padelterrein aan boord

Doorgaans dobberen ze alleen in de dure en mondaine aanlegplaatsen van Ibiza en Saint-Tropez, maar dit weekend lag er ook eentje in Antwerpen: een superjacht. Eigenaar van het drijvende paleis met ingebouwd padelterrein is de 85-jarige Britse miljardair Joe Lewis, die ook eigenaar is van de Engelse voetbalclub Tottenham Hotspur.

Lees verder

Baas Antwerp Themacafé Paul Talboom (78) overleden: adieu, vader van de Antwerp-familie

De Antwerpfamilie rouwt om het overlijden van Paul Talboom. Meer dan dertig jaar stond de voormalige stadsarbeider in het Antwerp Themacafé. Meer dan dertig jaar bestelden de toppers en mindere goden van de Great Old hun koffie of pint bij Paul. "Samen met vrouw Jenny was hij het hart en de ziel van Antwerp", zegt Duits clubicoon Hans-Peter Lehnhoff. Paul Talboom werd 78.

Lees verder

Vreugde en opluchting na eerste zege bij Lierse: Rocha en Tabekou knallen Pallieters voorbij Club NXT

Opluchting op het Lisp, waar Lierse één week na zijn valse start bij Jong Genk een eerste driepunter hapte tegen Club NXT. Het waren de buitenlandse nieuwkomers Leonardo Rocha en Serge Tabekou die de Pallieters over de streep trokken. Met de eerste winst kan ook de rust weerkeren in Lier.

Lees verder

Boksicoon Tyson Fury treurt na brutale moord op neef: "Stop deze pandemie van messengeweld"

De Britse bokser Tyson Fury (34) heeft zondag, in een zeer persoonlijk boodschap op Instagram, het nieuws gebracht dat zijn neef doodgestoken is, waarna hij een fors pleidooi tegen messengeweld hield. Fury postte een beeld met de slogan 'Stop messengeweld'. "Mijn neef werd afgelopen nacht vermoord, in de hals gestoken", schreef hij erbij.

Lees verder

ONS OORDEEL. Lierse doelpuntenmakers scoren goed, maar ook verdediger bij uitblinkers

Lierse won zondagavond in eigen huis van de beloften van Club Brugge. Rocha en Tabekou stonden aan het kanon bij de Pallieters. Dit zijn onze spelersbeoordelingen.

Lees verder

REACTIES. Lierse: "We zijn opnieuw helemaal mee"

Joedrick Pupe werd centraal achterin niet al te veel verontrust door de Brugse jeugd. Zo werd het kortom de perfecte avond voor de centrale verdediger van de Pallieters.

Lees verder

ONS OORDEEL. Gebuisde Bolat bij Westerlo, uitblinker Dierckx scoort twee keer

Dit zijn onze spelersbeoordelingen voor Westerlo na de wedstrijd tegen KV Mechelen.

Lees verder

ONS OORDEEL. Droomdebuut voor matchwinnaar Robberechts bij KV Mechelen

Dit zijn onze spelersbeoordelingen voor KV Mechelen na de wedstrijd tegen Westerlo.

Lees verder

Geen Marian Shved bij KV Mechelen: Oekraïner op weg naar Shakhtar Donetsk

Marian Shved (25) was een van de vele afwezigen tijdens KV Mechelen - Westerlo. Niet omwille van een blessure, wel omdat de Oekraïner naar Shakhtar Donetsk kan. De deal zit in een afrondende fase.

Lees verder

Matchwinnaar Milan Robberechts: "Een droomdebuut, maar ik ga nu niet ineens beginnen zweven"

In amper acht minuten ging Milan Robberechts (18) zondagavond van een onbekend jeugdproduct naar dé matchwinnaar van KV Mechelen. Zijn twee late goals maakten van een nederlaag een overwinning.

Lees verder

REACTIES WESTERLO. Foster: "Te ontgoocheld om iets zinnigs te zeggen"

Invaller Lyle Foster leek met een assist voor Tuur Dierckx en de 2-4 de matchwinnaar voor Westerlo te worden. Een halfuur later zat de Zuid-Afrikaan, die vorige week ook al scoorde tijdens zijn invalbeurt tegen Standard, in zak en as. "Ik ben echt ongelukkig", zuchtte de aanvaller met de blik op oneindig.

Lees verder

Wout van Aert mist zege in eerste wedstrijd na Tour slechts door moment van onoplettendheid: "De goesting is helemaal terug"

Zijn eerste wedstrijd sinds de Tour, maar het scheelde geen haar of Wout van Aert had alweer gewonnen. Door één moment van onoplettendheid werd het in Hamburg 'slechts' een tweede plaats.? Maar niet getreurd: niet de Bemer Cyclassics was het grote doel, wel het WK in Australië op 25 september. Een WK dat hij op aparte wijze voorbereidt, met amper vier eendagswedstrijden. In Hamburg legt hij uit waarom. "Na de Tour en met straks nog vier weken in Canada en Australië wilde ik niet nog eens lang van huis zijn."

Lees verder

COMMENTAAR. "Zeg na de negen goals in KV Mechelen-Westerlo nog eens dat de Pro League en Eleven die zondagavondmatchen moeten afschaffen"

"We willen aan de bal meer creëren", zei KV Mechelen-coach Danny Buijs tijdens de countdown van deze partij. Een verwachting die zijn ploeg op onvoorstelbare inloste. KV Mechelen kon nochtans geen beroep doen op de diensten van Storm, Shved en Ngoy. Ook op een rush van Bolingoli hoefden de vurige supporters langs de zijlijn niet te rekenen. De linksachter met de offensieve impulsen haakte licht gekwetst af.

Lees verder

COMMENTAAR. "Het is nog te vaak alles of niets bij Westerlo"

We hadden het na de openingswedstrijd tegen Cercle Brugge al voorspeld: dit Westerlo zal voor spektakel zorgen. Een paar weken later zorgden de Kemphanen op het veld van KV Mechelen mee voor een knotsgekke wedstrijd. 5-4, wisselende kansen, oplopende emoties en een goed gevuld stadion: veel gekker zal het dit seizoen niet meer worden. Bij de oudere generatie Westerlo-supporters zal het herinneringen oproepen aan de doelpuntenfestivals uit de oude doos. Toen heette de tegenstander vaak Racing Genk: 5-5 en 6-6 werd het eind vorige eeuw.

Lees verder

Jago Geerts gooit kostbare punten te grabbel in WK MX2: met amper twee puntjes bonus naar laatste GP

Twee puntjes. Met die piepkleine voorsprong trekt Jago Geerts over twee weken naar Turkije, voor de laatste Grote Prijs. Na Finland gooide de Balenaar ook in Frankrijk kostbare punten te grabbel. Titelrivaal Tom Vialle lachte in zijn vuistje.

Lees verder