Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

zondag 31 juli 2022

Onze chef voetbal zag een te laks, slordig en traag Anderlecht: “Bij drie sterren en een kroon hoort meer”

HLN
Onze chef voetbal zag een te laks, slordig en traag Anderlecht: "Bij drie sterren en een kroon hoort meer"
Al op speeldag twee, bij z'n eerste verplaatsing, ging Anderlecht de boot in. 1-0 op Cercle Brugge. Meteen met de voeten op de grond - al was het nu ook niet dat die al aan het zweven waren. Onze chef voetbal Niels Poissonnier over wat er misliep bij Anderlecht en hoe dat al heel snel beter moet.
Lees verder

Turkije ziet eerste graanschip wellicht maandag Oekraïne uitvaren
Het eerste schip met Oekraïens graan kan wellicht maandag worden verscheept. De kans daarop is groot, zegt een woordvoerder van de Turkse president.
Lees verder

Begraafplaats ex-vrouw Donald Trump op zijn golfterrein "is drievoudige belastingontduiking", volgens professor
De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ex-vrouw Ivana begraven op zijn golfterrein in New Jersey. In het verleden doken al vragen op over deze omstreden begraafplek. Voor professor sociologie Brooke Harrington is het duidelijk. "Dit is drievoudige belastingontduiking", tweet ze.
Lees verder

LIVE. Benson, niet meer in selectie Antwerp, op weg naar Burnley - Orel Mangala naar Nottingham Forest
Het belooft nog een hete transferzomer te worden. Dat de lat hoog ligt bij Antwerp, is duidelijk. Of Club Brugge Charles De Ketelaere en/of Noa Lang kan houden, wordt dat steeds minder. En welke internationale sterren, naast onder meer Romelu Lukaku, Robert Lewandowski, Erling Haaland en Sadio Mané, verhuizen deze zomer naar een ander team? Via deze pagina transfernieuws zit u op de eerste rij voor alle geruchten en done deals op de transfermarkt!
Lees verder

Wat als het sterrenbeeld van jou en je partner botst? "Aarde- en luchttekens zijn geen goede match op liefdesvlak"
Tom (26) en Olivia (25) vormen een koppel, en zeggen op veel vlakken te matchen. Maar hij is Stier en zij Tweelingen, en van die sterrenbeelden wordt gezegd dat ze op romantisch vlak juist niet goed samenpassen. Astrologe Cato Vermeulen legt wat hun tekens typeert en hoe dat komt. "Aarde- en luchttekens zijn op liefdesgebied geen geweldige match."
Lees verder

LIVE. Vrancken kiest voor Paintsil als vervanger van Ito - Dewaele keert terug in de ploeg bij Standard
• Tweede speeldag • Cegeka Arena • Genk verloor ondanks sterke match bij Club (3-2) • Standard pakte in slotfase punt tegen AA Gent
Lees verder

REPORTAGE. "Zonder bodyguards verpletteren ze hem": een unieke blik achter schermen bij Belgische raceploeg WRT en uithangbord Valentino Rossi
Valentino Rossi (43) overstijgt het aardse, toch voor zijn fans. De Italiaanse MotoGP-legende met 9 WK-titels schoolde zich om tot autopiloot en leefde zich dit weekend uit in de 24 Uren van Spa. Een blik achter de schermen in zijn Belgische ploeg WRT: "Met Rossi in ons team is niks meer rustig."
Lees verder

REPORTAGE. Rossi-gekte en unieke blik achter schermen bij Belgische raceploeg WRT in 24 Uren Spa: "Zonder bodyguards verpletteren ze Valentino"
Valentino Rossi (43) overstijgt het aardse, toch voor zijn fans. De Italiaanse MotoGP-legende met 9 WK-titels schoolde zich om tot autopiloot en leefde zich dit weekend uit in de 24 Uren van Spa. Een blik achter de schermen in zijn Belgische ploeg WRT: "Met Rossi in ons team is niks meer rustig."
Lees verder

Voormalige Filipijnse president Fidel Ramos (94) overleden
De voormalige Filipijnse president Fidel Ramos, die het Zuidoost-Aziatische land regeerde tussen 1992 en 1998, is op 94-jarige leeftijd overleden, zo meldt de Filipijnse online nieuwssite Rappler, die zich baseert op een nicht van de ex-leider.
Lees verder

Spaanse strandcampagne bedolven onder golf van kritiek: foto's illegaal gebruikt, prothese eruit verwijderd
De Spaanse overheidscampagne om vrouwen in alle soorten en maten aan te moedigen vooral ook naar het strand te gaan veroorzaakt in binnen- en buitenland ophef. De gebruikte afbeeldingen van zeker twee modellen zijn zonder toestemming gepubliceerd en zelfs bewerkt, wat het nog pijnlijker maakt voor het ministerie van Gelijkheid.
Lees verder

Bram (41) doet het! Kanaal overzwemmen brengt tot 4.000 euro voor SOS Kinderdorpen op
Wat een prestatie! Bram De Langhe is in zijn opzet geslaagd. De kinesist zwom het Kanaal over. "Het is een jongensdroom, die nu werkelijkheid is geworden."
Lees verder

"De geur van Toscaanse jasmijn brengt je meteen in vakantiesfeer": deze bloeiende klimmers zijn dol op de zon
Een gevel of tuinmuur op het zuiden biedt een unieke gelegenheid om te experimenteren met klimmers uit warmere streken. Passiebloemen, de trompetklimmer, Toscaanse jasmijn of de bijzondere vaste Oost-Indische kers zijn meer dan het proberen waard. "Er is veel meer dan rozen en clemantis", toont tuinexperte Laurence Machiels.
Lees verder

LIVE TOUR DE FRANCE FEMMES. Kopecky: "Had meer van deze Tour verwacht"
Nog één etappe scheidt Annemiek Van Vleuten van de eindzege in de allereerste Tour de France Femmes. De Nederlandse soleerde gisteren naar de gele trui. Vandaag wacht de aankomst op La Super Planche Des Belles Filles. Wie wint de slotrit? En stelt Van Vleuten haar eindzege veilig? Volg alles hier LIVE!
Lees verder

LIVE TOUR DE FRANCE FEMMES. Kopecky: "Had meer van deze Tour verwacht" - Geeft Van Vleuten een mogelijke eindzege nog meer glans op La Planche Des Belles Filles?
Nog één etappe scheidt Annemiek Van Vleuten van de eindzege in de allereerste Tour de France Femmes. De Nederlandse soleerde gisteren naar de gele trui. Vandaag wacht de aankomst op La Super Planche Des Belles Filles. Wie wint de slotrit? En stelt Van Vleuten haar eindzege veilig? Volg alles hier LIVE!
Lees verder

Lars Lammens (21) verorbert 60 stuks in half uur en is de eerste Belgische Kampioen bitterballen eten
Het openingsweekend van Jeugdhuis Bidong aan sporthal De Ommegang in Lede was dit weekend een feest voor jong en oud. Met stevige fuiven, een kindernamiddag en een gloednieuw kampioenschap was er heel wat te beleven. Een veiling leverde nog 800 euro op.
Lees verder

Brief uit Oekraïne over Lahbib: Oekraïne behoudt vertrouwen in minister en standpunten van ons land
Kersvers minister van Buitenlandse zaken Hadja Lahbib (MR) heeft een duidelijke brief geschreven naar haar collega van Buitenlandse Zaken in Oekraïne waarin ze benadrukt dat, ondanks haar bezoek aan de Krim, ze toch de annexatie veroordeelt. Eergisteren is er een antwoord gekomen van haar Oekraïense collega, die zegt dat ze geen seconde twijfelt aan de steun van ons land of aan minister Lahbib zelf. Vicepremier Vincent Van Quickenborne, die nu dienst doet als zomerpremier, benadrukte in 'VTM NIEUWS' dat er geen probleem is voor hem: "Er is geen vertrouwensbreuk tussen ons land en Oekraïne. We zitten duidelijk op dezelfde lijn."
Lees verder

LIVE. Racing Genk of Standard? Wie knoopt aan met de eerste driepunter van het seizoen?
• Tweede speeldag • Cegeka Arena • Genk verloor ondanks sterke match bij Club (3-2) • Standard pakte in slotfase punt tegen AA Gent
Lees verder

Hebben de VS genoeg vaccins tegen apenpokken? Deskundigen denken het niet
Federale ambtenaren hebben deze week de aankomst van honderdduizenden extra doses vaccin tegen apenpokken aangeprezen als een mijlpaal in de strijd tegen de uitbraak in de VS. Naar schatting van deskundigen zijn dat er echter niet genoeg om het virus in te perken.
Lees verder

Russische vloot wordt komende maanden uitgerust met "hypersonische raket"
De Russische vloot zal "in de komende maanden" worden uitgerust met een nieuwe hypersonische Zircon-kruisraket die "geen obstakels kent". Dat heeft de Russische president Vladimir Poetin vandaag aangekondigd in Sint-Petersburg in de marge van een nationale feestdag voor de marine.
Lees verder

LIVE. Spektakel in Genk: Dessers brengt thuisploeg op 3-1-voorsprong na halfuur
• Tweede speeldag • Cegeka Arena • Genk verloor ondanks sterke match bij Club (3-2) • Standard pakte in slotfase punt tegen AA Gent
Lees verder