Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

vrijdag 3 juni 2022

Trein in Duitsland ontspoord: zeker vier doden en zestien zwaargewonden

HLN
Trein in Duitsland ontspoord: zeker vier doden en zestien zwaargewonden
Bij de ontsporing van een regionale trein in het zuiden van Duitsland zijn zeker vier doden en ongeveer dertig gewonden gevallen. Dat melden de lokale autoriteiten. De trein ging rond 12.15 uur voor een deel van de rails, iets ten noorden van Garmisch-Partenkirchen.
Lees verder

BINNENKIJKER. Deze Vlaamse makelaar mag de duurste villa ter wereld verkopen: prijskaartje van 471 miljoen euro
Een Romeinse villa uit 1570 van 3.000 vierkante meter mét een Michelangelo in de tuin, dat is op dit moment het duurste huis ter wereld dat te koop staat. Prijskaartje: 471 miljoen euro. Een Vlaamse makelaar heeft de eer om het huis te verkopen, en is niet bang dat de prijs potentiële kopers zou afschrikken. "Ook in België is al iemand geïnteresseerd." Neem hier een kijkje in het reusachtige landhuis op een van de Romeinse heuvels.
Lees verder

VIDEO. Joshua Zirkzee begrijpt niets van lessen Frans bij Anderlecht: "Wat gebeurt hier nu?"
Joshua Zirkzee speelde het voorbije seizoen dan wel voor Anderlecht, de Franse taal zal niet meteen zijn dada worden. In de reeks 'Mauve' van Play Sports zien we de aanvaller van paars-wit op wel erg grappige wijze struikelen over de Franse grammatica.
Lees verder

400 euro per jaar minder op je gasfactuur: zoveel kan het verschil tussen de Belgische en Nederlandse beurs je besparen (of net kosten)
Volgens een nieuwe nota van de federale energieregulator CREG is de Belgische gasbeurs sinds mei duidelijk goedkoper dan de Nederlandse. "Het verschil kan voor de consument tot zo'n 400 euro per jaar oplopen", zegt directeur bij de CREG Laurent Jacquet. Hij legt uit hoe je te weten komt via welke beurs jouw gas wordt verhandeld, en of het interessant is om een overstap te maken.
Lees verder

400 euro per jaar minder op je gasfactuur? Kijk nog eens goed naar je tariefkaart
Volgens een nieuwe nota van de federale energieregulator CREG is de Belgische gasbeurs sinds mei duidelijk goedkoper dan de Nederlandse. "Het verschil kan voor de consument tot zo'n 400 euro per jaar oplopen", zegt directeur bij de CREG Laurent Jacquet. Hij legt uit hoe je te weten komt via welke beurs jouw gas wordt verhandeld, en of het interessant is om een overstap te maken.
Lees verder

Nu al verkeersdrukte in omgeving Brusselse ring door begin verlengd weekend en toestroom voetbalfans: "Kom zo vroeg mogelijk"
Vanavond wordt er druk verkeer verwacht in de omgeving van de Heizel in Brussel, aangezien heel wat voetbalfans afzakken naar een uitverkocht Koning Boudewijnstadion. Daar treffen België en Nederland elkaar om 20.45 uur op de eerste speeldag van de Nations League. Volgens het Vlaams Verkeerscentrum is er momenteel al file richting Brusselse ring. Verkeerscentrum Mobiris roept de supporters alvast op om voor het openbaar vervoer te kiezen.
Lees verder

LIVE. Nu al druk verkeer op Brusselse ring: "Kom zo vroeg mogelijk" - Mertens en De Bruyne lachen met Van Dijk en De Ligt: "Van Ketelaere? Dat rekenen we niet goed"
Deviltime! De Rode Duivels maken zich sinds deze week klaar voor vier Nations League-wedstrijden. Vanavond is het menens tegen Nederland, later staan ook nog twee duels tegen Polen en één interland tegen Wales op het programma. Al het nieuws over de nationale ploeg kunt u de komende dagen volgen op deze pagina!
Lees verder

Football Talk. Engeland mist Phil Foden wegens coronabesmetting - Alexandre Lacazette neemt afscheid van Arsenal
Engeland zal in zijn eerste twee wedstrijden in groep A3 van de Nations League niet op Phil Foden kunnen rekenen. De 22-jarige middenvelder van Manchester City testte positief op het coronavirus en heeft vrijdag het trainingskamp verlaten.
Lees verder

Johnny Depp begroet fans na optreden in VK en maakt grapje over verminkte vinger: "Jij hebt er vijf, ik heb er vier en eentje van 0,87"
Acteur Johnny Depp is nog steeds in het Verenigd Koninkrijk. Donderdagavond trad hij nog eens op met rockgitarist Jeff Beck in de stad Gateshead. Daarna werd hij opgewacht door een horde fans. De acteur nam even de tijd en deelde handtekeningen uit. Depp maakte zelfs een grapje over zijn verminkte vinger. Zijn vinger kwam ook ter sprake tijdens het zes weken durende proces tegen zijn ex Amber Heard. Tijdens zijn getuigenis vertelde de acteur hoe hij zijn vingerkootje kwijtspeelde na een ruzie met de actrice.
Lees verder

Johnny Depp begroet fans en maakt grapje over verminkte vinger: "Jij hebt er vijf, ik heb er vier en eentje van 0,87"
Acteur Johnny Depp is nog steeds in het Verenigd Koninkrijk. Donderdagavond trad hij nog eens op met rockgitarist Jeff Beck in de stad Gateshead. Daarna werd hij opgewacht door een horde fans. De acteur nam even de tijd en deelde handtekeningen uit. Depp maakte zelfs een grapje over zijn verminkte vinger. Zijn vinger kwam ook ter sprake tijdens het zes weken durende proces tegen zijn ex Amber Heard. Tijdens zijn getuigenis vertelde de acteur hoe hij zijn vingerkootje kwijtspeelde na een ruzie met de actrice.
Lees verder

School van prinses Eléonore tijdje ontruimd na gasgeur: 500 leerlingen geëvacueerd
Op de grens van Wezembeek-Oppem met Tervuren is vrijdagmiddag een deel van het Heilig Hartcollege ontruimd. Aanleiding was een gasgeur die door verschillende leerlingen waargenomen werd.
Lees verder

Hoe kies je de juiste wijn op restaurant? Sommelier licht toe: "Het etiket en de vorm van de fles verklappen veel"
Als je zonder wijnkennis op restaurant de knoop moet doorhakken voor welke fles ze mogen brengen, gaat dat niet altijd even vlot. Het wijnetiket verklapt daarentegen meer dan je denkt. Onze huissommelier Sepideh Sedaghatnia legt uit wat je via het etiket te weten kan komen. Wat staat er op élk etiket? En wat betekenen sommige termen? "Hoe specifieker de herkomst wordt vermeld, hoe duurder de wijn."
Lees verder

Waarom is muziek uit onze jeugd zo speciaal voor ons?
Kate Bush (63) staat terug aan de top van de hitlijsten met een liedje uit 1985, dankzij de Netflix-reeks Stranger Things. Een leuke ontdekkking voor veel jongeren, en een flinke portie nostalgie voor kinderen uit de jaren 80. Maar wat is de reden dat muziek uit onze jeugd een speciaal plekje in ons hart, of beter gezegd onze hersenen, heeft veroverd? Is het omdat de liedjes toen inderdaad beter waren of is er iets anders aan de hand? Een recente studie, gepubliceerd in Music and Science, biedt een antwoord op deze intrigerende vraag.
Lees verder

Nu Kate Bush na 37 jaar weer in de hitlijsten staat: waarom is muziek uit onze jeugd zo speciaal voor ons?
Kate Bush (63) staat terug aan de top van de hitlijsten met 'Running Up That Hill', een liedje uit 1985, dankzij de Netflix-reeks 'Stranger Things'. Een leuke ontdekking voor veel jongeren, en een flinke portie nostalgie voor kinderen uit de jaren 80. Maar wat is de reden dat muziek uit onze jeugd een speciaal plekje in ons hart, of beter gezegd onze hersenen, heeft veroverd? Is het omdat de liedjes toen inderdaad beter waren of is er iets anders aan de hand? Een recente studie, gepubliceerd in 'Music and Science', biedt een antwoord op deze intrigerende vraag.
Lees verder

Duitse luchtvaartsector wil 2.000 tijdelijke werknemers uit Turkije inzetten
Door het grote personeelstekort wil de Duitse luchtvaartsector 2.000 tijdelijke werknemers uit Turkije inzetten op Duitse luchthavens. Verschillende sectororganisaties hebben daarvoor een voorstel ingediend bij het federale ministerie van Arbeid. In het Verenigd Koninkrijk werd een soortgelijk voorstel al afgewezen.
Lees verder

Genkenaren getuigen over dagelijks everzwijnenbezoek op hun gazon: "Eéntje kreeg hier al de naam Alfred, omdat hij 'alles fret'"
Heerlijk van de zon genieten in je eigen tuin...en dan sta je plots oog in oog met een everzwijn: voor heel wat inwoners van Genk is dit scenario al maanden dagelijkse kost. Het wilde dier slurpt er de waterbakken van alle huisdieren leeg, sloopt alle vogelhuisjes op zijn pad en trekt zich vooral niets aan van iedereen die hem al vloekend probeert te verjagen. "Eén keer zagen we hoe het everzwijn hier gewoon een potje petanque tussen buren vanaf de zijlijn mee volgde."
Lees verder

Weggeplukt uit een sprookje: het verhaal achter de 260 jaar oude koets van de Queen
Terwijl Groot-Brittannië het platina jubileum van de koningin viert, gaat voor het eerst in twee decennia een weelderige 260 jaar oude vergulde koets weer de straat op. Dit is het verhaal achter de sprookjeskoets van de Britse monarchie.
Lees verder

Sinksen is begonnen! Zet u schrap voor mogelijk de wildste en zotste feesten ooit in Kortrijk
Is 't al Sinksen? Ja, 't is al Sinksen. Stop met aftellen, smeer je kuiten in en let the party begin. Kortrijk is na twee door het virus waarover we niet meer willen praten verloren jaren helemaal klaar om te ontploffen. Het beloven tot en met maandag 6 juni de wildste en zotste Sinksenfeesten ooit te worden.
Lees verder

REPORTAGE. Naar het beruchte Schoolwegje in Willebroek, waar een samenscholingsverbod geldt: "Wij, gewone burgers, moeten onze plek opeisen"
Tien dagen is het samenscholingsverbod voor het Schoolwegje in Willebroek, berucht omwille van zijn vandalisme en vechtpartijen, intussen van kracht. Merken de vaak angstige buurtbewoners al beterschap? En wat is volgens hen dé oplossing op lange termijn? "Straf de daders strenger én betrek er hun ouders bij", zegt Flora De Lange (76), terwijl ze onvervaard en met fikse tred door het steegje stapt.
Lees verder

Moeder van overleden Alexander (13) riskeert 2 jaar cel: "Ik haat niemand meer dan hem. Ik zie mijn katten liever dan mijn zoon"
Gepest, vervloekt en uiteindelijk letterlijk doodgezwegen. Dat deden moeder Gaëlle F. (49). en stiefvader Kurt D.W.(52) de maanden voor de dood van Alexander (13) volgens de nabestaanden. Het parket ziet echter geen link tussen de onterende behandeling van het koppel en de zelfmoord van de tiener. En toch: "De manier waarop u uw zoon behandeld heeft was een aantasting van de menselijke waardigheid", beet de procureur haar toe.
Lees verder