Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

vrijdag 13 mei 2022

Twee dagen van nationale rouw op Cuba na dodelijke explosie hotel Havana

HLN
Twee dagen van nationale rouw op Cuba na dodelijke explosie hotel Havana
In totaal 45 mensen zijn omgekomen door de ontploffing vorige week vrijdag in het historische hotel Saratoga, in de Cubaanse hoofdstad Havana. De autoriteiten maakten dat donderdagavond lokale tijd bekend en kondigden tevens een periode van nationale rouw af. Die begint vrijdagochtend bij zonsopgang en duurt tot zaterdag middernacht.
Lees verder

Noord-Korea meldt eerste coronadode en ruim 187.000 zieken door "mysterieuze koorts"
Een dag nadat het land voor het eerst een coronabesmetting naar buiten bracht, meldde Noord-Korea vrijdag ook de eerste dode door het virus. Van vijf andere mensen die met koorts overleden wordt de doodsoorzaak onderzocht, aldus het staatspersbureau KCNA.
Lees verder

Acht triatlons in acht dagen op acht eilanden: Vlaming vestigt uniek record
Matthieu Bonne (28), die te zien was in het Eén-programma 'Kamp Waes', heeft als eerste ooit een reeks triatlons op de Canarische Eilanden afgewerkt. In acht dagen tijd heeft de Bredenaar op elk van de acht bewoonde eilanden 3,8 kilometer gezwommen, 180 kilometer gefietst en een marathon gelopen.
Lees verder

LIVE. Grote vakbondsacties voor koopkracht: hoeveel hinder wordt er verwacht?
Met lokale acties vrijdag in Kortrijk, Leuven en Hasselt, willen de drie vakbonden de regering alvast een schot voor de boeg geven in de koopkrachtdiscussie. De acties zullen tot de nodige hinder leiden bij De Lijn, maar bij NMBS en MIVB moet alles volgens het boekje rijden. Op 20 juni staat ook een nationale vakbondsmanifestatie gepland in Brussel. Daartussen, op 31 mei, houden de openbare diensten nog een actiedag tegen de "algemene malaise" in de sector.
Lees verder

Nieuw in Gent: mediteren met bijen. "Of het ergens anders al kon? Ik denk van niet"
Heel wat mensen – deze journalist inclus – zijn bang van bijen, maar volgens imker Christophe Noelmans (42) kan je er net heel rustig van worden. Daarom organiseert hij meditatiemomenten met bijen op het dak van een eeuwenoud kasteel in Gent. Een bijzondere workshop die we meteen hebben uitgeprobeerd, en dat draaide anders uit dan verwacht.
Lees verder

Wordt Carl Hoefkens de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge?
Schrik niet wanneer Carl Hoefkens (43) in juni als nieuwe coach van Club Brugge wordt aangesteld. De huidige assistent is in beeld om Alfred Schreuder op te volgen.
Lees verder

Eldiona (12) rekent in 'The Voice Kids' af met haar pesters: "Jarenlang voelde ik me een loser"
Tijdens de Blind Auditions namen de zenuwen de bovenhand, maar in de Knockouts vanavond bestijgt Eldiona Gjara (12) zelfverzekerd het podium. Met een persoonlijk nummer maakt ze komaf met haar pesters. "Jarenlang noemden ze me dik. Nu kan ik eindelijk laten zien wat ik allemaal kan."
Lees verder

STREAMINGTIP. 'The Essex Serpent' (Apple TV+): Een stijlvolle slangenjacht
Als Keira Knightley de gepaste kinderopvang had kunnen vinden in het door COVID-19-geplaagde voorjaar van 2021, dan had zij vanaf vandaag geschitterd in 'The Essex Serpent' in plaats van Claire Danes.
Lees verder

Zo ziet de ultieme fietsveilige gemeente eruit
Vlaanderen fietsvriendelijk. Dat is waar we met VeloVeilig deze week voor gaan. In de HLN-app liepen ondertussen al 26.000 meldingen binnen om fietsonveilige punten aan te pakken. Er ligt een stapel werk op de plank, dat maakt dit grote fietsonderzoek wel duidelijk. Gelukkig is niet alles kommer en kwel. Stijn Vlaeminck trok gisteren op VeloVeilig-Ronde langs goéde voorbeelden. Maar de ultième fietsveilige gemeente? Die ziet er volgens experten zo uit.
Lees verder

"Hààr verdriet zien, was verdikke moeilijk": The Starlings schrijven hartzeer van zich af op nieuwe plaat
Zo onstuimig als de zee was het voorbije jaar voor The Starlings. Met hoge golven - een verloving en tweede plaat, 'Seaside'. En zwaar onderuitgaan. Kato verloor haar mama en oma, en in alle stilte nam het koppel afscheid van hun sterrenkindje. Vijf dagen na hun huwelijk. "Ik vind het erg als mensen uit schrik niet eens dùrven vragen hoe het met mij gaat", vertelt Kato. "Het verlies negeren is pijnlijker dan erover praten."
Lees verder

"Haar verdriet zien was verdikke moeilijk": The Starlings schrijven hartzeer van zich af op nieuwe plaat
Zo onstuimig als de zee was het voorbije jaar voor The Starlings. Met hoge golven - een verloving en tweede plaat, 'Seaside'. En zwaar onderuitgaan. Kato verloor haar mama en oma, en in alle stilte nam het koppel afscheid van hun sterrenkindje. Vijf dagen na hun huwelijk. "Nota bene tijdens een optreden voor sterrenkinderen", vertellen de twee over hun verlies. "Mensen moeten opletten met de vraag wanneer er een kindje komt. Ik kreeg die vijf dagen na het miskraam al."
Lees verder

The Starlings schrijven miserie van zich af op nieuwe plaat: "Heel ongelukkig geweest, maar ik ben op de goede weg"
Zo onstuimig als de zee was het voorbije jaar voor The Starlings. Met hoge golven - een verloving en tweede plaat, 'Seaside'. En zwaar onderuitgaan. Kato verloor haar mama en oma, en in alle stilte nam het koppel afscheid van hun sterrenkindje. Vijf dagen na hun huwelijk. "Ik vind het erg als mensen uit schrik niet eens dùrven vragen hoe het met mij gaat", vertelt Kato. "Het verlies negeren is pijnlijker dan erover praten."
Lees verder

OVERZICHT. Nog iets meer dan 100 patiënten op intensieve zorg
Op de afdelingen intensieve zorg van de Belgische ziekenhuizen liggen momenteel nog 105 coronapatiënten. Dat blijkt vrijdagochtend uit de gegevens van gezondheidsinstituut Sciensano. Ook de andere parameters gaan verder in dalende lijn.
Lees verder

Vindt Club Brugge opvolger van Schreuder in eigen huis, of wordt het een buitenlander? Onze Club-watcher bespreekt de twee mogelijke routes
Wordt het een buitenlander of vindt Club Brugge hem in eigen huis? In de zoektocht naar een nieuwe coach ligt straks ook de naam van assistent Carl Hoefkens in de weegschaal. Onze Club-watcher Tomas Taecke wikt en weegt die twee mogelijke routes die blauw-zwart kan bewandelen, maar hij verbindt er ook wel een erg belangrijke voorwaarde aan.
Lees verder

Club denkt na over opvolger Schreuder: vinden ze die in eigen huis, of wordt het een buitenlander?
Wordt het een buitenlander of vindt Club Brugge hem in eigen huis? In de zoektocht naar een nieuwe coach ligt straks ook de naam van assistent Carl Hoefkens in de weegschaal. Onze Club-watcher Tomas Taecke wikt en weegt die twee mogelijke routes die blauw-zwart kan bewandelen, maar hij verbindt er ook wel een erg belangrijke voorwaarde aan.
Lees verder

Talpa bevestigt terugkeer 'Vandaag Inside' mét Johan Derksen
Het programma 'Vandaag Inside' met Johan Derksen, Wilfred Genee en René van der Gijp is vanaf maandag opnieuw zien op de Nederlandse zender SBS6. Dat bevestigt Talpa Network.
Lees verder

Skelet van dinosauriër die model stond voor monsters uit Jurassic Park geveild voor voor 12,4 miljoen dollar
Het skelet van een dinosauriër die model stond voor de bloeddorstige Velociraptors uit de film Jurassic Park is donderdagavond op een veiling in New York voor 12,4 miljoen dollar (11,9 miljoen euro) verkocht. Het 110 miljoen jaar oude fossiel bracht daarmee ruim twee keer zoveel op als verwacht, aldus veilinghuis Christie's.
Lees verder

Rome blijft kampen met everzwijnenplaag, nu ook varkenspest onder dieren vastgesteld
De Italiaanse hoofdstad Rome heeft al langer te kampen met een everzwijnenplaag. Bovendien is de Afrikaanse zwijnenpest geconstateerd onder de wilde dieren. De gemeente wil delen van een groot natuurpark uit voorzorg afsluiten en varkens en wilde zwijnen ruimen.
Lees verder

Afgelopen drie jaar meer dan 300 rechts-extremisten geteld bij Duitse veiligheidsdiensten
Over een periode van drie jaar zijn 327 leden van de Duitse veiligheidsdiensten, zowel op federaal als op deelstaatniveau, geteld die banden hebben met extreemrechts. Dat blijkt uit een rapport van het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Velen van hen zitten in chatgroepen waar extremistische inhoud gedeeld wordt, maar er zijn geen aanwijzingen van een netwerk over verschillende organisaties of deelstaten heen.
Lees verder

Oekraïense Songfestivalpresentator die zich schuilhoudt in bunker: "Je weet nooit wanneer het luchtalarm klinkt"
De foto's van Timur Miroshnychenko die vanuit een bunker het Eurovisiesongfestival becommentarieert, gingen eerder deze week de wereld rond. Het was dan ook op z'n zachtst gezegd een opvallend beeld. Maar wel noodzakelijk, vertelt de presentator aan 'BBC Radio 5 Live'.
Lees verder