Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

maandag 7 maart 2022

William en Elien tonen hun identiteit in ‘Boer zkt Vrouw’: “Ik was toch wel even van mijn melk”

HLN
William en Elien tonen hun identiteit in 'Boer zkt Vrouw': "Ik was toch wel even van mijn melk"
In de eerste aflevering van 'Boer zkt Vrouw' kreeg Vlaanderen samen met de vele singles eindelijk de identiteit te zien van de eerste twee boeren. William en Elien lichten al een tipje van de sluier op.
Lees verder

LIVE OORLOG OEKRAÏNE. Rusland kondigt humanitaire corridors aan in Charkiv, Kiev, Soemi en Marioepol -Westen vraagt Interpol om Rusland te schorsen
Rusland stelt om 8 uur Belgische tijd een staakt-het-vuren in bij Charkiv, Kiev, Soemi en Marioepol, om burgers de kans te geven de Oekraïense steden te verlaten. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie. Het Oekraïense leger meldde eerder dat Rusland is begonnen met het bijeenbrengen van middelen voor de bestorming van Kiev. "De slag om Kiev wordt de belangrijkste slag van de komende dagen", zegt de adviseur van de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken. Vandaag vindt de derde onderhandelingsronde plaats tussen Rusland en Oekraïne. Volg alle laatste ontwikkelingen in onze liveblog.
Lees verder

LIVE OORLOG OEKRAÏNE. Rusland kondigt staakt-het-vuren aan in Charkiv, Kiev, Soemi en Marioepol voor humanitaire corridors
Rusland stelt om 8 uur Belgische tijd een staakt-het-vuren in bij Charkiv, Kiev, Soemi en Marioepol, om burgers de kans te geven de Oekraïense steden te verlaten. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie. Het Oekraïense leger meldde eerder dat Rusland is begonnen met het bijeenbrengen van middelen voor de bestorming van Kiev. "De slag om Kiev wordt de belangrijkste slag van de komende dagen", zegt de adviseur van de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken. Vandaag vindt de derde onderhandelingsronde plaats tussen Rusland en Oekraïne. Volg alle laatste ontwikkelingen in onze liveblog.
Lees verder

LIVE. Rusland kondigt staakt-het-vuren aan in Charkiv, Kiev, Soemi en Marioepol voor humanitaire corridors
Rusland stelt om 8 uur Belgische tijd een staakt-het-vuren in bij Charkiv, Kiev, Soemi en Marioepol, om burgers de kans te geven de Oekraïense steden te verlaten. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie. Het Oekraïense leger meldde eerder dat Rusland is begonnen met het bijeenbrengen van middelen voor de bestorming van Kiev. "De slag om Kiev wordt de belangrijkste slag van de komende dagen", zegt de adviseur van de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken. Vandaag vindt de derde onderhandelingsronde plaats tussen Rusland en Oekraïne. Volg alle laatste ontwikkelingen in onze liveblog.
Lees verder

"Where is the love?": onze Club-watcher vraagt zich af waar het verkeerd liep tussen Schreuder en Lang
"Jammer en onnodig dat zoiets gebeurt", zuchtte Alfred Schreuder zaterdagavond na de klinkende zege van Club Brugge op Seraing. Hij had het dan natuurlijk over de reactie van Noa Lang, toen die iets voorbij het uur naar de kant werd gehaald. Onze Clubwatcher Niels Poissonnier vraagt zich af waar het verkeerd is gelopen tussen de twee Nederlanders. En hij stelt: "Op deze manier heeft niemand er wat aan."
Lees verder

OVERZICHT. Dit gebeurde afgelopen nacht in Oekraïne: Kiev zet zich schrap voor Russische bestorming
Kiev zet zich schrap voor een Russische bestorming in de komende dagen. Voor hulp bij de inname van de hoofdstad en andere Oekraïense steden rekruteert Rusland volgens Amerikaanse overheidsfunctionarissen Syriërs. Het Internationaal Gerechtshof, het hoogste juridische orgaan van de VN, buigt zich vandaag over het conflict tussen Rusland en Oekraïne. De twee landen houden vandaag zelf een derde ronde vredesonderhandelingen, terwijl het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden een verbod op de invoer van Russische olie onderzoekt. President Zelensky bekritiseert in een toespraak de "stilte" van zijn westerse bondgenoten en zweert dat iedereen die in deze oorlog wreedheden jegens de Oekraïense bevolking begaat, gestraft zal worden. "Er zal nergens op aarde een rustige plek voor je zijn. Behalve in het graf."
Lees verder

In deze chique chalet vieren de Verhulstjes de verjaardag van Gert: "Pure luxe, maar het is ooit anders geweest"
In de slipstream van de familie trekken we maandagavond met 'De Verhulstjes' mee op skivakantie naar Tirol. Dat gebeurt - zoals we dat van Gert gewoon zijn - in stijl. De familie verblijft in Sankt Anton in een luxueuze chalet, waar een weekje all-in in de duurste formule bijna 70.000 euro kost. Kijk mee binnen in de chique plek, die een schril contrast vormt met wat Gert zelf vroeger meemaakte. "Precies daarom kan ik daar nu tiendubbel van genieten", aldus Gert.
Lees verder

Het wordt nu echt lente: eind deze week temperaturen tot 16 graden
De week start met wat lokale wolkenvelden, maar daarna wordt het opnieuw overal zonnig. Vandaag is het nog koud, maar de komende dagen stijgt het kwik gestaag. Eind deze week verwacht het KMI zelfs temperaturen tot 16 graden.
Lees verder

Slangen op maandag. Met het schaamrood op de kaken beseffen we dat men niet straffeloos op defensie kan blijven besparen
Noël Slangen overschouwt in zijn gastcolumn de politieke week.
Lees verder

Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor evacuatie burgers in Kiev, Marioepol, Charkiv en Soemy
Het Russische leger heeft een staakt-het-vuren afgekondigd en de opening van humanitaire corridors in de steden Kiev, Marioepol, Charkiv en Soemy. Daarlangs zullen burgers geëvacueerd kunnen worden. Dat meldt het Russische persbureau Interfax. Het staakt-het-vuren zal ingaan om 10 uur lokale tijd in Moskou (8 uur Belgische tijd).
Lees verder

Gevluchte Belg die 1500 kilo cocaïne smokkelde, opgepakt in Spanje
In de buurt van Benidorm is een Belg opgepakt die vorig jaar in Gent is veroordeeld als leider van een bende die minstens 1.500 kilo cocaïne naar ons land smokkelde. De 46-jarige man moest in ons land acht jaar cel uitzitten, maar vluchtte naar Spanje.
Lees verder

"Dit wordt zijn tweede grote test": volgens onze chef wielrennen is er geen betere opponent dan Pogacar om te zien hoe goed Evenepoel is
Remco Evenepoel (22) was tweede in de Ronde van Valencia en hij won de Ronde van de Algarve. Dat is één gereden wedstrijd op twee gewonnen. Dat is uitstekend, maar niet zo goed als Tadej Pogacar (23). De Sloveen is de winnaar van de UAE Tour en van de Strade Bianche. Pogacar heeft een winstratio van honderd procent dit jaar. Hoe dat in de Strade Bianche ging, daar zijn z'n tegenstanders nog niet goed van. Wat kan Evenepoel tegen hem in de Tirreno?
Lees verder

Van der Straeten pleit voor ongeziene versnelling hernieuwbare energie en lagere factuur
Energieminister Tinne Van der Straeten (Groen) pleit voor een energiedoorbraak via een groot totaalakkoord van de federale regering met drie pijlers: een derde steunpakket om de factuur onmiddellijk te verlichten, een stevige versnelling van de energietransitie en de uiteindelijke kalender van de kernuitstap. De drie elementen zijn één en ondeelbaar, benadrukt ze maandag.
Lees verder

Russische turner toont pro-oorlogssymbool op podium terwijl hij vlak naast Oekraïense rivaal staat
Controverse op de Wereldbeker turnen in het Qatarese Doha. De Russische gymnast Ivan Kuliak (20) won brons op de brug en verscheen met een pro-oorlogssymbool op het podium. Nota bene terwijl de Oekraïner Illia Kovtun, die goud veroverde, slechts een half metertje verder stond.
Lees verder

Beelden tonen hoe André Gyselbrecht gevangenis verlaat
André Gyselbrecht (71), de voormalige huisdokter uit Ruiselede die in de zaak van de kasteelmoord 21 jaar cel kreeg als opdrachtgever van de moord op zijn schoonzoon Stijn Saelens, heeft vanmorgen de gevangenis verlaten. De Gentse strafuitvoeringsrechtbank besliste vorige maand dat hij af en toe naar huis mag. Hij moet zich wel aan strenge voorwaarden houden.
Lees verder

J.K. Rowling spreekt zich uit over wetgeving rond transgenders: "Dit brengt de zwakste vrouwen in gevaar"
J.K. Rowling heeft zich uitgesproken tegen de zogenaamde 'Gender Recognition Reform Bill' in Schotland. Het wetsvoorstel wil transgender-personen het recht geven om hun geslacht te veranderen op papier, zonder dat ze daarvoor psychologische of medische testen moeten ondergaan. "Dat brengt vrouwen in gevaar", zo beweert Rowling.
Lees verder

Beurzen dalen fors uit vrees voor nieuwe sancties, prijzen van olie en goud pieken
De Aziatische beurzen zijn maandag fors gedaald en ook de Europese beurzen gaan naar verwachting een fors lagere opening tegemoet. De prijs van olie steeg daarop fors, naar het hoogste niveau sinds 2008. Beleggers lijken te vluchten in goud. De prijs van het edelmetaal is gestegen naar zijn hoogste niveau sinds september 2020.
Lees verder

Prijzen van gas en olie op recordniveau's, beurzen gaan fors omlaag
De Aziatische beurzen zijn maandag fors gedaald en ook de Europese beurzen gaan naar verwachting een fors lagere opening tegemoet. De Europese gasprijs is maandag geopend op een nieuw record. Ook de prijs van olie steeg fors, naar het hoogste niveau sinds 2008. De vrees voor tekorten op de energiemarkten neemt alleen maar toe. Beleggers lijken te vluchten in goud. De prijs van het edelmetaal is gestegen naar zijn hoogste niveau sinds september 2020.
Lees verder

Station Luik-Guillemins ontruimd door brand
Het treinverkeer was vanochtend in Luik gedurende 30 minuten onderbroken, door een brand in het station Luik-Guillemins. De treinen rijden opnieuw, maar reizigers moeten wel rekening houden met gevolgen op het treinverkeer van en naar Luik, waarschuwt Infrabel.
Lees verder

Een hoog loon voor hard werk: dit zijn de best betaalde arbeiders
Is een hele dag stilzitten niets voor jou? Beproef dan je geluk als arbeider. Voor wie graag fysiek in de weer is, heeft een arbeidersjob tal van troeven. De vrees dat je met een arbeidersstatuut minder goed verdient, is in veel gevallen ook ongegrond. Jobat.be belicht enkele van de best betaalde arbeidersbanen.
Lees verder