Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

zaterdag 26 maart 2022

Loena Hendrickx daags na zilveren WK-medaille: “Geweldig om te lezen dat ik vicewereldkampioene ben”

HLN
Loena Hendrickx daags na zilveren WK-medaille: "Geweldig om te lezen dat ik vicewereldkampioene ben"
Wat een primeur voor België: Loena Hendrickx pakt de eerste individuele medaille in de geschiedenis op een WK kunstschaatsen. Ze kreeg een staande ovatie na haar vrije kür. De ontlading bij het zilver na alle fysieke besognes zorgde voor intens geluk en emotionele tranen. Daags na haar historische prestatie kan ze het nog niet vatten: "Ik zit momenteel op een roze wolk."
Lees verder

Brandweermannen eren hun overleden collega Jeff (49) met indrukwekkende stoet en pakkende uitvaart: "Een van briljantste soldaten verloren"
Na een indrukwekkende begrafenisstoet via de Leopold II-laan in Brussel is zaterdag in de basiliek van Koekelberg tijdens een beklijvende uitvaart afscheid genomen van adjudant Jean-François Spelmans (49). De Brusselse brandweerman kwam vorige week om het leven tijdens een brand in het leegstaande Sheraton-hotel. "Jean-François was een leider, verantwoordelijk, rechtvaardig en steeds repectvol. Een 'monsieur', zoals we zeggen in ons korps. Iemand die je kan vertrouwen."
Lees verder

Brandweermannen eren hun overleden collega Jeff (49) met indrukwekkende stoet: "Een van briljantste soldaten verloren"
Na een indrukwekkende begrafenisstoet via de Leopold II-laan in Brussel is zaterdag in de basiliek van Koekelberg tijdens een beklijvende uitvaart afscheid genomen van adjudant Jean-François Spelmans (49). De Brusselse brandweerman kwam vorige week om het leven tijdens een brand in het leegstaande Sheraton-hotel. "Jean-François was een leider, verantwoordelijk, rechtvaardig en steeds repectvol. Een 'monsieur', zoals we zeggen in ons korps. Iemand die je kan vertrouwen."
Lees verder

LIVE F1. Bevestigd: ondanks raketaanval gaat race door - Analist Schumacher: "Wat doet iedereen hier nog?"
Het F1-circus slaat z'n tenten dit weekend op in Saoedi-Arabië, voor de tweede GP van het seizoen. Kunnen Max Verstappen en Red Bull zich herpakken na een openingsmanche om snel te vergeten? Krijgen we net als vorig jaar spektakel in Jeddah? En kan Ferrari bevestigen? De antwoorden op die vragen krijgt u de komende dagen op deze pagina.
Lees verder

LIVE F1. Formule 1 en FIA bevestigen dat race doorgaat na raketaanval in buurt van circuit
Het F1-circus slaat z'n tenten dit weekend op in Saoedi-Arabië, voor de tweede GP van het seizoen. Kunnen Max Verstappen en Red Bull zich herpakken na een openingsmanche om snel te vergeten? Krijgen we net als vorig jaar spektakel in Jeddah? En kan Ferrari bevestigen? De antwoorden op die vragen krijgt u de komende dagen op deze pagina.
Lees verder

Protestactie van Animal Rights aan Tielts slachthuis tegen dierenmishandeling
Een honderdtal dierenrechtenactivisten heeft zaterdagochtend opnieuw actie gevoerd voor de poorten van slachthuis Debra Meat in Tielt. "We doen dit om de miljoenen slachtoffers te herdenken die er sinds 2017 gestorven zijn", klinkt het bij Animal Rights. De dierenrechtenorganisatie heeft inspectierapporten van de Dienst Dierenwelzijn ontvangen waaruit blijkt dat eind vorig jaar opnieuw sprake was van mishandeling van varkens.
Lees verder

Bologna-coach Sinisa Mihajlovic opnieuw naar ziekenhuis vanwege leukemie
Bologna-coach Sinisa Mihajlovic, die sinds 2019 strijdt tegen leukemie, heeft op een persconferentie aangekondigd dat hij opnieuw in het ziekenhuis moet opgenomen worden aangezien er een risico bestaat op hervallen.
Lees verder

Opnieuw kanker vastgesteld bij Bologna-trainer Sinisa Mihajlovic
Sinisa Mihajlovic had vandaag op een persconferentie triest nieuws te vertellen. De 53-jarige Bologna-trainer moet het werk opnieuw tijdelijk stilleggen vanwege kanker.
Lees verder

Dit weekend opnieuw zeer zonnig, met maxima tot 18 graden
Behalve lokaal enkele stapelwolkjes blijft het zaterdag opnieuw droog en zeer zonnig. Aan de kust en op de Ardense toppen wordt het 12 graden, in Vlaanderen 17 of 18 graden. Dat meldt het KMI.
Lees verder

3KIJK LIVE. Volg hier het VTM NIEUWS van 13 uur
Volg de actualiteit op de voet en bekijk de nieuwsuitzendingen van VTM live via VTM GO. Heb je een nieuwsuitzending gemist? Geen zorgen, (her)bekijk hier alle nieuwsuitzendingen.
Lees verder

Salar, Grace of Kristof? Voormalige 'Big Brother'-bewoners kiezen hun favoriet voor de eindwinst
Salar, Grace of Kristof wint het tweede seizoen van 'Big Brother', daarover bestaat geen twijfel. Maar wie verdient die overwinning nu het meest? Niemand die dat zo goed kan inschatten als de oud-bewoners. Zij lieten hun licht schijnen over de finalisten, en vertellen wie volgens hen het meest recht heeft op de prijzenpot.
Lees verder

"Een week all-inclusive Turkije vanaf 349 euro": dit zijn de aantrekkelijkst geprijsde zonbestemmingen van het moment
Nooit makkelijk voor een reiziger: boek je nú je zomervakantie, of wacht je op last minutes? Dit jaar is de vraag door de fikse prijsstijging van goederen en diensten pertinenter dan ooit. Een kleine rondvraag leert dat je door het kiezen voor een goedkope bestemming opvallend goed geprijsde deals in de wacht kunt slepen. Onze reisexpert Johan Lambrechts scande de markt op zoek naar aanbiedingen.
Lees verder

Vliegtuigcrash in China: 120 lichamen geïdentificeerd
Vijf dagen na de crash van een passagiersvliegtuig van de Chinese luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines zijn de lichamen van 114 passagiers en 6 bemanningsleden geïdentificeerd. Dat heeft de Chinese luchtvaartautoriteit bekendgemaakt.
Lees verder

Gewonde Antonio schrijft scherpe brief aan doodrijder Strépy: "Je hebt veel families kapotgemaakt"
Antonio Gava is een van de 39 carnavalisten die vorig weekend gewond zijn geraakt bij het verkeersdrama in Strépy-Bracquegnies. De man kroop in zijn pen en schreef een scherpe brief naar Paulo F., de bestuurder van de zwarte BMW die met een hoge snelheid inreed op een groepje Gilles. "Je hebt veel families kapotgemaakt", trekt de gewonde Waal van leer tegen de doodrijder.
Lees verder

Gedrogeerde twintiger maait fietser (66) van de weg, "want we zijn met te veel op deze wereld"
Langs de Mandellaan in Roeselare is vrijdagavond een 66-jarige fietser opzettelijk aangereden door een 21-jarige automobilist. Het slachtoffer raakte daarbij levensgevaarlijk gewond. De gedrogeerde jongeman is opgepakt op verdenking van poging tot doodslag. Hij wou naar eigen zeggen "iets doen aan de overpopulatie".
Lees verder

Maakt het Europees energieakkoord ons minder afhankelijk van Rusland? Paul D'Hoore geeft antwoord
Het energieakkoord van de Europese Unie moet ons minder afhankelijk maken van Rusland voor energie. "Maar voorlopig zijn het enkel intenties, en het is de vraag of je die kàn waarmaken", zegt geldexpert Paul D'Hoore. Kan Poetin zomaar stoppen met gas te leveren? Van waar zal de energie binnenkort dan moeten komen? En vooral: welke invloed zal het allemaal hebben op onze factuur? D'Hoore geeft het antwoord.
Lees verder

Hoe zal Europees energieakkoord onze factuur beïnvloeden? Paul D'Hoore: "Nù al invloed van tiental procent"
Het energieakkoord van de Europese Unie moet ons minder afhankelijk maken van Rusland voor energie. "Maar voorlopig zijn het enkel intenties, en het is de vraag of je die kàn waarmaken", zegt geldexpert Paul D'Hoore. Kan Poetin zomaar stoppen met gas te leveren? Van waar zal de energie binnenkort dan moeten komen? En vooral: welke invloed zal het allemaal hebben op onze factuur? D'Hoore geeft het antwoord.
Lees verder

KOERS KORT. Wout Alleman wint zesde etappe Cape Epic - Valverde stapt uit Ronde van Catalonië
Alejandro Valverde (41) gaat zaterdag niet van start in de zesde etappe van de Ronde van Catalonië. Hij heeft nog last van zijn val in de Strade Bianche en sukkelde de afgelopen dagen met de luchtwegen vanwege allergie. Dat heeft zijn team Movistar op Twitter aangekondigd. Valverde zelf beklemtoont net als zijn team dat de coronatests die hij aflegde telkens negatief waren. De veteraan won de Ronde van Catalonië drie keer: in 2009, 2017 en 2018.
Lees verder

Elton John kampte tijdens gloriejaren met stevige verslavingen: "Ik dronk elke dag een fles Johnnie Walker Black"
Afgelopen vrijdag stond Sir Elton John een zware taak te wachten: maar liefst vijfenzeventig kaarsjes uitblazen op zijn verjaardagstaart. De Britse zanger realiseert zich maar al te goed dat hij van geluk mag spreken. De man heeft namelijk al een bewogen leven achter de rug. In twee delen blikken we terug op z'n moeilijke jeugd, z'n succesvolle carrière en z'n jarenlange strijd met drugs en alcohol. "Door de cocaïne was ik onredelijk en onverantwoordelijk. Op een gegeven moment belde ik m'n manager om te klagen over het weer in Londen. 'Het is hier veel te winderig, kun je er iets aan doen?', eiste ik."
Lees verder

Roberto Martínez gaat vanavond op zoek naar de x-factor voor Qatar
Hij heeft geen interesse in een nieuw systeem. Of een krachtmeting tegen pakweg Duitsland of Spanje. Roberto Martínez hoopt wel dat er de komende dagen een nieuwe Januzaj of Doku opstaat bij de Rode Duivels. Een x-factor die ons in november in Qatar een ronde verder brengt.
Lees verder