Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

dinsdag 14 september 2021

Messi-fans komen toe aan hotel, waar security massaal op post is: “Zo'n kans krijg je niet elke dag”

HLN
Messi-fans komen toe aan hotel, waar security massaal op post is: "Zo'n kans krijg je niet elke dag"
Aan hotel Van der Valk in Oostkamp zijn ze helemaal klaar voor de komst van Messi en co. De securitymensen van PSG hebben al postgevat aan de ingang van de parking om het hotel hermetisch af te sluiten. Enkel wie op de lijst staat, komt erin. Ondertussen stromen ook de eerste fans toe.
Lees verder

Vooruit-schepen Axel Weydts neemt 'stuk nazicrapuul' aan adres Tom Van Grieken niet terug: "Taalgebruik Vlaams Belang is net zoals dat van fascisten"
'Stuk nazicrapuul'. Zo haalde Kortrijks schepen Axel Weydts (Vooruit) begin september op Twitter uit naar nationaal Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken. Vlaams Belang kaartte de kwestie nu op de gemeenteraad in Kortrijk aan. Maar burgemeester Ruth Vandenberghe gaf geen krimp: "Het is hier 'CSI: Miami' niet." Axel Weydts reageerde recent op Facebook: "Ik twijfel oprecht of ik de juiste stijl hanteerde. Maar de methodes en het taalgebruik van Vlaams Belang zijn exact dezelfde zoals de fascisten gebruikten in de donkerste periode van onze geschiedenis."
Lees verder

Vooruit-schepen Axel Weydts nadat hij Tom Van Grieken 'stuk nazicrapuul' noemde: "Taalgebruik van Vlaams Belang net zoals fascisten, we zijn niet meer ver van nazi-retoriek"
'Stuk nazicrapuul'. Zo haalde Kortrijks schepen Axel Weydts (Vooruit) begin september op Twitter uit naar nationaal Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken. Vlaams Belang kaartte de kwestie nu op de gemeenteraad in Kortrijk aan. Maar burgemeester Ruth Vandenberghe gaf geen krimp: "Het is hier 'CSI: Miami' niet." Axel Weydts reageerde recent op Facebook: "Ik twijfel oprecht of ik de juiste stijl hanteerde. Maar de methodes en het taalgebruik van Vlaams Belang zijn exact dezelfde zoals de fascisten gebruikten in de donkerste periode van onze geschiedenis."
Lees verder

LIVE. Sterren van PSG zijn veilig geland in België, Messi en co onderweg naar spelershotel
Van de landing in Oostende tot de laatste training voor het Champions League-duel tegen Club Brugge: bij HLN.be zit u vandaag op de eerste rij om de komst van de sterren van Paris Saint-Germain naar België van dichtbij te volgen. Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé... Beter wordt het niet. Wij coveren PSG's 'matchday -1' live, met onder meer deskundige commentaar van onze Club Brugge-watcher Niels Poissonnier.
Lees verder

"Derde prik voorlopig niet nodig voor ouderen of mensen met comorbiditeit"
Er zijn momenteel geen robuuste wetenschappelijke gegevens beschikbaar dat een derde prik nodig is voor mensen met comorbiditeit of voor ouderen. Dat heeft minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) gezegd tijdens een actualiteitsdebat in de Kamer. "Het is misschien meer aangewezen om de vaccinatie van de bevolking in de derde wereld te organiseren, in plaats van een derde prik bij ons. Dat is een kwestie van internationale solidariteit", aldus Vandenbroucke.
Lees verder

Twintiger ontkent aanranding van jogster: "Ik was gewoon Pokemon aan het vangen"
Een 21-jarige man uit Beerse wordt ervan verdacht dat hij vorig jaar in Turnhout een jonge vrouw heeft aangerand tijdens het joggen. Het slachtoffer heeft het sindsdien emotioneel erg moeilijk. De man ontkent dat hij seksuele intenties had. "Ik was gewoon Pokemon aan het vangen. Maar ik word nu wel als verkrachter aanzien", zucht de man.
Lees verder

Zware bosbranden in regio rond Malaga na zes dagen 'onder controle'
De verwoestende bosbranden in de buurt van Malaga, in het zuiden van Spanje, zijn onder controle. Dat hebben de regionale autoriteiten gemeld. De branden woedden sinds vorige week woensdag als gevolg van de aanhoudende hitte en droogte in de regio. Zo'n 2.600 inwoners moesten geëvacueerd worden en een brandweerman kwam bij de bluswerken om het leven.
Lees verder

VIDEO. 50.000 Denen vieren herwonnen vrijheid bij uitverkocht stadionconcert na schrappen laatste coronamaatregelen
Een dag na het schrappen van de laatste overgebleven coronamaatregelen zijn liefst 50.000 Denen zaterdagavond uit hun dak gegaan op het stadionconcert van de Kopenhaagse band The Minds of 99. Het Parken-stadion in hoofdstad Kopenhagen liep helemaal vol om al luidkeels meezingend de herwonnen vrijheid te vieren. Afstand houden was niet nodig en mondmaskers waren in geen velden of wegen te bespeuren.
Lees verder

50.000 Denen vieren herwonnen vrijheid bij uitverkocht stadionconcert na schrappen laatste coronamaatregelen
Een dag na het schrappen van de laatste overgebleven coronamaatregelen zijn liefst 50.000 Denen zaterdagavond uit hun dak gegaan op het stadionconcert van de Kopenhaagse band The Minds of 99. Het Parken-stadion in hoofdstad Kopenhagen liep helemaal vol om al luidkeels meezingend de herwonnen vrijheid te vieren. Afstand houden was niet nodig en mondmaskers waren in geen velden of wegen te bespeuren.
Lees verder

Dubai opent in oktober grootste reuzenrad ter wereld: bijna twee keer zo groot als het London Eye
Meer dan 250 meter hoog, een maximumcapaciteit van 1.750 mensen, en maar liefst 48 cabines. Dubai - waar anders? - breekt volgende maand opnieuw een wereldrecord met de opening van het grootste reuzenrad ter wereld: Ain Dubai. "De stad verslaat de concurrentie niet alleen, maar wist ze gewoon uit", klinkt het bij de Amerikaanse nieuwszender CNN.
Lees verder

Racelegende Jackie Stewart over 'onvolwassen' Verstappen: "Hij heeft nog veel te leren, maar naar wie luistert hij?"
Racelegende Sir Jackie Stewart (82) zag afgelopen zondag van dichtbij hoe Max Verstappen en Lewis Hamilton op elkaar in de Italiaanse grindbak eindigden. Zijn lezing van het incident: beide coureurs namen onnodig veel risico. Maar: "Als ik baas was bij het team van Verstappen, zou ik zeggen: 'in godsnaam, doe dit nooit meer'."
Lees verder

KMI waarschuwt voor lokaal hevige buien en onweer
Het is deze namiddag bewolkt met aanvankelijk vooral in de westelijke landshelft her en der buien. In de tweede helft van de namiddag neemt ook elders de kans op enkele buien toe. Deze buien kunnen lokaal hevig zijn en gepaard gaan met onweer. In het noordoosten van het land blijft het het langst droog waardoor het kwik er nog kan stijgen tot zowat 25 graden. Elders liggen de maxima tussen 20 en 23 of 24 graden. Er waait een zwakke tot meestal matige wind uit het zuidoosten tot zuiden, zegt het KMI.
Lees verder

Remco Evenepoel speelt hoofdrol in reclamespot van Pizza Hut
Remco Evenepoel is sinds maart dit jaar het gezicht van Pizza Hut. Vandaag lanceerde de bekende pizzaketen een reclamespot, met de 21-jarige wielrenner in de hoofdrol.
Lees verder

Pascale Naessens openhartig: "Een fotograaf heeft me ooit een cover van een groot modeblad aangeboden, maar dan moest ik wel eerst met hem naar bed"
Grensoverschrijdend gedrag duikt regelmatig op in de media. Denk maar aan de zaak over Bart De Pauw en kunstenaar Jan Fabre. Ook Pascale Naessens (52) heeft als jong model ondervonden waar de grenzen liggen. "Het zou mijn carrière zeker vooruit geholpen hebben."
Lees verder

Pascale Naessens openhartig: "Een fotograaf heeft me ooit een cover van een groot modeblad aangeboden, maar dan moest ik wel eerst met hem aan bed"
Grensoverschrijdend gedrag duikt regelmatig op in de media. Denk maar aan de zaak over Bart De Pauw en kunstenaar Jan Fabre. Ook Pascale Naessens (52) heeft als jong model ondervonden waar de grenzen liggen. "Het zou mijn carrière zeker vooruit geholpen hebben."
Lees verder

Caleb (13) is jongste student lucht- en ruimtevaarttechniek ooit
De Amerikaanse Caleb Anderson is een bijzondere verschijning aan het Georgia Institute of Technology in Atlanta. Met zijn 13 jaar is hij daar de jongste student ooit.
Lees verder

LIVE. PSG-selectie toegekomen in hermetisch afgesloten hotel, straks volgen persconferentie en training - Verhaeghe bij L'Équipe: "Normaal gezien maken we geen kans"
Van de landing in Oostende tot de laatste training voor het Champions League-duel tegen Club Brugge: bij HLN.be zit u vandaag op de eerste rij om de komst van de sterren van Paris Saint-Germain naar België van dichtbij te volgen. Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé... Beter wordt het niet. Wij coveren PSG's 'matchday -1' live, met onder meer deskundige commentaar van onze Club Brugge-watcher Niels Poissonnier.
Lees verder

LIVE. Messi is gearriveerd: PSG-selectie toegekomen in hermetisch afgesloten Van der Valk-hotel, straks volgen persconferentie en training
Van de landing in Oostende tot de laatste training voor het Champions League-duel tegen Club Brugge: bij HLN.be zit u vandaag op de eerste rij om de komst van de sterren van Paris Saint-Germain naar België van dichtbij te volgen. Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé... Beter wordt het niet. Wij coveren PSG's 'matchday -1' live, met onder meer deskundige commentaar van onze Club Brugge-watcher Niels Poissonnier.
Lees verder

Het is aan William om de monarchie te redden: zo bereidt hij zich nu al voor op het koningschap
De 70-jaar durende regeerperiode van Elizabeth II (95) loopt zo stilaan op zijn eind, en gezien zijn gevorderde leeftijd zal prins Charles (72) een stuk minder lang op de troon zitten. Prins William (39), momenteel 2de in lijn voor de troon, beseft meer dan ooit dat het aan hem zal zijn om de steeds minder populaire monarchie te redden. Alle tekenen aan de wand wijzen er dan ook op dat de royal zich nu al voorbereidt op het nakende koningschap. "Alleen Kate kan de last helpen dragen."
Lees verder

Qatar stopt uitbating luchthaven Kaboel als er geen "duidelijk" akkoord komt met taliban
Als er geen "duidelijk" akkoord komt met de taliban over de luchthaven van de Afghaanse hoofdstad Kaboel, dan zal Qatar stoppen met de uitbating ervan. Dat heeft de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, gezegd.
Lees verder