Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

maandag 12 juli 2021

Prototype zonneauto Lightyear One rijdt 710 kilometer op volle accu

de Duurzame Wereld
Prototype zonneauto Lightyear One rijdt 710 kilometer op volle accu
Prototype zonneauto Lightyear One rijdt 710 kilometer op volle accu Lightyear heeft een belangrijke mijlpaal behaald door 710 kilometer (441 mijl) te rijden met het prototype van Lightyear One. Nog niet eerder heeft een elektrische auto zo'n lange afstand gereden op een relatief kleine batterij. "Na vier jaar hard werken en het bouwen van ons team en
Lees verder

Fashion Transparency Index 2021: Zeeman sterke stijger, HEMA sterke daler
Fashion Transparency Index 2021: Zeeman sterke stijger, HEMA sterke daler De Fashion Transparency Index 2021 is gepubliceerd. Deze index van Fashion Revolution Group rangschikt de 250 grootste modemerken en - retailers aan de hand van hun openheid over hun sociale en milieubeleid. Met 78% voert OVS de lijst aan. H&M behaalt 68% en daarna volgen The
Lees verder

Vijf topsporters klimaatpositief naar Tokio
Vijf topsporters klimaatpositief naar Tokio Vijf Nederlandse sporters maken in de aanloop naar de OIympische Spelen in Tokio een vuist tegen klimaatverandering door hun CO2-uitstoot te compenseren. Het gaat om hockeysters Frédérique Matla en Josine Koning, zeilsters Annette Duetz en Annemiek Bekkering en marathonloper Bart van Nunen. De milieubewuste
Lees verder

CO2-compensatie van je vakantie, hoe werkt dat eigenlijk?
CO2-compensatie van je vakantie, hoe werkt dat eigenlijk? Ga je deze zomer met de auto, de trein of het vliegtuig op vakantie, dan kun je jouw CO2-uitstoot compenseren. In een paar minuten bereken je hoeveel je gaat uitstoten en doe... Lees verder Robin fietst van Noorwegen naar Portugal om aandacht te vragen voor plastic
Lees verder

8 vakantiebestemmingen die dreigen te verdwijnen door klimaatverandering
Milieudefensie 8 vakantiebestemmingen die dreigen te verdwijnen door klimaatverandering In de zomer van 2018 vertrok ik met mijn gezin naar de Franse Alpen, omdat mijn grote liefde daar als kind altijd naartoe ging om te skiën. €120 lichter stonden we boven op de gletsjer die in de beleving van mijn vriend vroeger een stuk groter was. Was de gletsjer
Lees verder

Waarom zal de ontwikkeling van 5G de trend van wereldwijde connectiviteit alleen maar verbeteren?
DUURZAAM NIEUWS Waarom zal de ontwikkeling van 5G de trend van wereldwijde connectiviteit alleen maar verbeteren? De introductie van 5G zal niet alleen een belangrijke invloed hebben in Nederland, maar het zal er ook voor zorgen dat mensen over de hele wereld sneller en makkelijker met elkaar kunnen communiceren. Het bericht Waarom zal de ontwikkeling
Lees verder

Voorzitter transitieteam: 'We moeten op veel terreinen nog de succesformule vinden'
Voorzitter transitieteam: 'We moeten op veel terreinen nog de succesformule vinden' Vincent Gruis volgde Elphi Nelissen op als voorzitter van het transitieteam Circulaire Bouweconomie. Welke kant wil de hoogleraar Housing Management op? "Met het transitieteam willen we graag in de actiestand staan en niet het zoveelste praatclubje zijn." Lees
Lees verder

Duurzame herontwikkeling in Amsterdam goed voor schatkist
Duurzame herontwikkeling in Amsterdam goed voor schatkist In de Amsterdamse wijk Oostenburg werkt het Rijksvastgoedbedrijf mee aan de snelle herontwikkeling van het gebied met sociale huurwoningen, dure koopappartementen en alles ertussenin. Bijzonder, gezien de 'ruige' locatie die eeuwenlang een gesloten bolwerk van zware industrie was. En ook
Lees verder

Advies Nationaal Waterstof Programma: richt op 3 sporen
RVO Advies Nationaal Waterstof Programma: richt op 3 sporen Staatssecretaris Yeşilgöz-Zegerius van Economische Zaken en Klimaat (EZK) ontving woensdag 9 juli het Nationaal Waterstof Programma. Daarin staat het advies om de aandacht te richten op 3 sporen. Lees verder Nieuwe technieken in de SDE++ 2021 opgenomen Aan de
Lees verder

Amazon weigert inzicht in plastic footprint
Amazon weigert inzicht in plastic footprint Nog altijd kun je Amazon-bestellingen niet plasticvrij laten bezorgen. De webgigant weigert inzicht te geven in zijn plasticgebruik en draagt in grote mate bij aan de plasticsoep. Het bericht Amazon weigert inzicht in plastic footprint verscheen eerst op Plastic Soup Foundation. Lees verder
Lees verder

Kinderen steeds vroeger aan hun suikermax
DUURZAAM NIEUWS Kinderen steeds vroeger aan hun suikermax Volgens de WHO mag maximaal 10% van je dagelijkse hoeveelheid calorieën uit vrije suikers (dit zijn toegevoegde suikers plus suikers in vruchtensappen) bestaan. Kinderen krijgen vaak veel meer binnen. Het bericht Kinderen steeds vroeger aan hun suikermax verscheen eerst op Duurzaamnieuws.
Lees verder

Klimaatwakers: Dina Weeda
Down to earth Klimaatwakers: Dina Weeda "Afgelopen jaar bleken we in staat allerlei ingrijpende maatregelen te nemen. Die zijn ook nodig om de klimaatcrisis tegen te gaan." Lees Klimaatwakers: Dina Weeda op Down To Earth Magazine. Lees verder
Lees verder

Klimaatwakers: Arie Bijl
Down to earth Klimaatwakers: Arie Bijl "Als grootouder voel ik wel de noodzaak om op te komen voor hun toekomst. Daar ben ik namelijk erg verontrust over." Lees Klimaatwakers: Arie Bijl op Down To Earth Magazine. Lees verder
Lees verder

Klimaatwakers: Sebastiaan Vannisselroy
Down to earth Klimaatwakers: Sebastiaan Vannisselroy "Ik vind het verbijsterend dat wij het als welvarend land vertikken onze klimaatdoelen te halen." Lees Klimaatwakers: Sebastiaan Vannisselroy op Down To Earth Magazine. Lees verder
Lees verder

Groendus bekrachtigt ambitie met overname EnergieMeetBedrijf2020
Groendus bekrachtigt ambitie met overname EnergieMeetBedrijf2020 Groendus neemt per 6 juli 2021 EnergieMeetBedrijf2020 over. Hiermee is EnergieMeetBedrijf2020 (EMB2020) het zesde bedrijf dat onder de vlag van Groendus verdergaat. EMB2020 vormt samen met Het Meetbedrijf de meet-divisie van Groendus en is een belangrijke schakel in de ambitie om heel
Lees verder

Kantelpunten van nu in perspectief van de evolutie
DUURZAAM NIEUWS Kantelpunten van nu in perspectief van de evolutie Kantel- en keerpunten zijn niet iets van de laatste tijd. Als we de gehele evolutie in ogenschouw nemen, zien we een beperkt aantal markante keerpunten en vele tussentijdse kleinere kantelpunten. Wat kunnen we leren van deze evolutionaire processen? Het bericht Kantelpunten van nu in
Lees verder

IKEA introduceert de 'Circular Hub'
IKEA introduceert de 'Circular Hub' IKEA introduceert de Circular Hub. Een plek waar meubels worden doorverkocht, hersteld, herverpakt, gedemonteerd of gerecycled - en waar klanten inspiratie kunnen opdoen op het gebied van duurzaamheid. Er is in de Circular Hub - die te vinden is op de plek van de voormalige koopjeshoek - een breed aanbod van
Lees verder

Lightyear One, prototype zonneauto, rijdt 710 kilometer op volle accu
Lightyear One, prototype zonneauto, rijdt 710 kilometer op volle accu Lightyear heeft een belangrijke mijlpaal behaald door 710 kilometer (441 mijl) te rijden met het prototype van Lightyear One. Nog niet eerder heeft een elektrische auto zo'n lange afstand gereden op een relatief kleine batterij. "Na vier jaar hard werken en het bouwen van ons team
Lees verder

Krijgt Nederland toch nieuwe kerncentrale door de strot geduwd?
DUURZAAM NIEUWS Krijgt Nederland toch nieuwe kerncentrale door de strot geduwd? De VVD neemt de dag voor dat de Kamer met zomerreces gaat nog snel een aanloopje naar een omstreden nieuwe kerncentrale. Het bericht Krijgt Nederland toch nieuwe kerncentrale door de strot geduwd? verscheen eerst op Duurzaamnieuws. Lees verder 710
Lees verder

Honger en klimaatverandering zijn dodelijker dan corona
DUURZAAM NIEUWS Honger en klimaatverandering zijn dodelijker dan corona Er sterven nu meer mensen door hongersnood dan door corona de afgelopen anderhalf jaar en ook het klimaat eist steeds meer doden. Het bericht Honger en klimaatverandering zijn dodelijker dan corona verscheen eerst op Duurzaamnieuws. Lees verder Duurzame energie
Lees verder