Nieuws vanuit en over Vlaanderen, door en voor Vlamingen.

woensdag 4 april 2018

Gemeente Balen: Tip van de Bib: 'Noortje en de paaseitjes'

Tip van de Bib: 'Noortje en de paaseitjes'
Ga samen met Noortje op zoek naar paaseitjes in dit prachtige prentenboekje.
Lees verder

Bekendmaking openbaar onderzoek omgevingsvergunning: Tom Heurckmans (Gooreersels 5)
Lees verder

Bekendmaking openbaar onderzoek omgevingsvergunning: Jean Hamblok (Jachtlaan 6)
Lees verder

Bekendmaking openbaar onderzoek omgevingsvergunning: Mark Jansen (Drie Puttekensheide)
Lees verder

Bekendmaking openbaar onderzoek omgevingsvergunning: Jasper en Elien Wellens-Theunis (Grote Heideweg 4)
Lees verder

Nieuwe lijst voor klein gevaarlijk afval
Sinds 5 maart heeft Vlaanderen een nieuwe lijst voor klein gevaarlijk afval (kga). Cosmetica, bepaalde schoonmaakmiddelen, plantaardige en dierlijke vetten en vast foto- en filmafval behoren niet meer tot de lijst en horen bij het restafval of moeten gesorteerd of selectief ingezameld worden.
Lees verder

Familiefilm: Tesoros op 5 april in VC De Kruierie
Op donderdag 5 april kunnen kinderen samen met hun (groot)ouders om 13u30 in VC De Kruierie naar 'Tesoros' kijken. Deze film gaat over de 7-jarige Dylan die aan de Mexicaanse kust samen met zijn schoolvriendjes op zoek gaat naar een oude piratenschat. Deelname 3 euro (incl. drankje).
Lees verder

Avondwandeling in Olmen
Op maandag 2 april vertrekt stipt om 18u30 aan de parking van de Olmense Zoo (Bukenberg) een gratis gezinswandeling (ca. 7 km) van dienst toerisme en VVV. Voorzie stevige wandelschoenen, zaklamp en fluo-vestje. Moeilijk toegankelijk voor rolstoelen en kinderwagens. Stempel op je 10.000 stappenkaart.
Lees verder

Bibnieuws: De kast van ...
Heb jij de 'de kast van' al ontdekt in onze kruiDerie? Deze keer is het de beurt aan de Molse schaakclub.
Lees verder

Opnieuw gratis tennissen op sportcomplex Bleukens
Van april tot eind oktober kan je opnieuw gratis gebruik maken van de tennispleinen van sportcomplex Bleukens. Reserveren is niet verplicht, maar geeft je wel voorrang. Om zeker te zijn, reserveer je dus best een plaats bij de sportdienst of via het e-loket.
Lees verder

Zelf composteren, iets voor jou?
Dit voorjaar organiseren de gemeenten Balen en Mol, in samenwerking met IOK Afvalbeheer, een cursus 'thuiscomposteren'. De theorie is op dinsdag 22 mei (19u-22u), de praktijk volgt een week later op dinsdag 29 mei (19u-22u). De cursus is gratis, maar inschrijven via de milieudienst is verplicht.
Lees verder

Haal je gratis reflecterende huisnummerplaatje af vanaf 10 april
Goed leesbare huisnummers zijn een (levens)belangrijk hulpmiddel voor o.a. hulp- en politiediensten. Daarom kan elke Balenaar vanaf dinsdag 10 april een gratis reflecterend en in het donker goed zichtbaar huisnummerplaatje afhalen in VC De Kruierie tijdens de openingsuren, zolang de voorraad strekt.
Lees verder

Laat je fiets graveren op 4 april
Op woensdag 4 april kan je tussen 13u en 15u30 in de hal naast de parking van het pop-up gemeentehuis (Astridlaan) gratis een label laten aanbrengen op je fiets. Breng je identiteitskaart mee.
Lees verder

Doe mee met de Klimaatstrijd en verklein je eigen ecologische voetafdruk
Balen neemt deel aan de Klimaatstrijd tegen andere Antwerpse gemeentes. Inwoners kunnen mee inspanningen doen door met kleine stapjes hun ecologische voetafdruk te verkleinen. Download de Klimaatstrijd-app om tips te krijgen en je vooruitgang bij te houden, en help onze gemeente aan de overwinning.
Lees verder

Peuterspeelpunt op 6 april in sporthal Olmen
Op vrijdag 6 april gaat het Peuterspeelpunt door in sporthal Olmen (i.p.v. Kinderclub Centrum). Baby's en peuters die nog niet naar school gaan, kunnen er tussen 9u en 11u45 spelen met leeftijdsgenootjes. (Groot)ouders kunnen ervaringen uitwisselen en opvoedingsvragen stellen.
Lees verder

Afvalkalender week 14
• vrijdag 6 april: RESTAFVAL, GLAS (route 2) en TEXTIEL (route 1)
Lees verder

Test alarmsirenes op donderdag 5 april
Op donderdag 5 april 2018 voert het Crisiscentrum (FOD Binnenlandse Zaken) tussen 11u45 en 13u15 een geluidstest van het sirenenetwerk uit. Er zal een schelle toon weerklinken die na een korte onderbreking wordt herhaald, gevolgd door de gesproken boodschap "proefsignaal".
Lees verder

Haal gratis reflecterend huisnummerplaatje af vanaf 10 apr
Goed leesbare huisnummers zijn een (levens)belangrijk hulpmiddel voor o.a. hulp- en politiediensten. Daarom kan elke Balenaar vanaf dinsdag 10 april een gratis reflecterend en in het donker goed zichtbaar huisnummerplaatje afhalen in VC De Kruierie tijdens de openingsuren, zolang de voorraad strekt.
Lees verder

Haal gratis reflecterend huisnummerplaatje af vanaf 10 april
Goed leesbare huisnummers zijn een (levens)belangrijk hulpmiddel voor o.a. hulp- en politiediensten. Daarom kan elke Balenaar vanaf dinsdag 10 april een gratis reflecterend en in het donker goed zichtbaar huisnummerplaatje afhalen in VC De Kruierie tijdens de openingsuren, zolang de voorraad strekt.
Lees verder

Gratis tennissen op sportcomplex Bleukens vanaf half april
Van half april tot eind oktober kan je opnieuw gratis gebruik maken van de tennispleinen van sportcomplex Bleukens. Reserveren is niet verplicht, maar geeft je wel voorrang. Om zeker te zijn, reserveer je dus best een plaats bij de sportdienst of via het e-loket.
Lees verder

Ophaalbrug Nyrstar Balen nog afgesloten t.e.m. 16 april
Door het vriesweer van de voorbije weken hebben de onderhoudswerken aan de ophaalbrug aan Nyrstar een tijdje stilgelegen. Volgens de huidige planning wordt de brug in de loop van maandag 16 april opnieuw opengesteld voor alle verkeer (en dus niet vanaf 31 maart zoals oorspronkelijk gepland).
Lees verder

Eureka-zoektocht voor kinderen verlengd tot half april
Kinderen tussen 3 en 12 jaar kunnen ook tijdens de paasvakantie in en rond de Bib en VC De Kruierie nog de Eureka-zoektocht doen. Ze kunnen dan ook meteen deelnemen aan de straatnamen-, teken- en selfiewedstrijd. En check zeker ook de wist-je-datjeshelm in de ontmoetingsruimte van VC De Kruierie!
Lees verder

Bekendmaking openbaar onderzoek omgevingsvergunning: Stef Geukens (Congostraat 36)
Lees verder

Bekendmaking beslissing omgevingsvergunning: Kris Fierens (Veldstraat 71)
Lees verder

Leader-subsidies voor plattelandsideeën
Ben jij een rurale ondernemer of ben je lid van een vereniging en heb jij voor onze gemeente of regio een goed idee rond landbouw- en natuureducatie, streekidentiteit of armoede en kwetsbaarheid op het platteland? Dan kan Leader jou daarbij helpen met een toelage van max. 100.000 euro voor 1,5 jaar.
Lees verder

Politiecontroles: o.a. snelheidscontroles op 24 april in Schoorheide
Lees verder

Rechtzetting Gebuurtenissen: Quiz Jeugd Verbroedering Balen in kantine Stappersdijk
Lees verder

Expo 'Roja Ting Sculpturen'
Tot en met 28 april kan je in VC De Kruierie tijdens de openingsuren een tentoonstelling van de Balense kunstenares van Thaise afkomst Roja Ting bekijken. Haar sculpturen, schilderijen en wandtapijten geven blijk van een beeldige fantasie en inlevingsvermogen.
Lees verder

Keiheuvelwandeling genomineerd als 'Wandeling van het jaar'
De Keiheuvelwandeling is één van de vijf wandelingen die door Toerisme Provincie Antwerpen genomineerd is als 'Wandeling van het jaar'. Stemmen kan tot en met 15 augustus.
Lees verder

Word jij Balens beste biljarter?
Vanaf 30 april organiseert biljartclub Hand in Hand i.s.m. de Sportraad in PC Centrum het Kampioenschap van Balen biljart vrij spel individueel. Biljart je graag, ben je minstens 16 jaar en wil je bewijzen hoe goed je bent? Schrijf dan vóór 16 april in in biljartlokaal De Blauwe Kei (Sporthal GT).
Lees verder

Gratis tuinwerkhandschoenen bij aankoop Vlaco-compost
Wie in april minstens 1 zak Vlaco-compost koopt op het containerpark, krijgt een paar tuinwerkhandschoenen cadeau. De lente is het ideale moment om je tuin te verwennen met een compostlaag als extra vitaminekuur. Zo ben je komende zomer zeker van een stralend gezonde tuin en weelderig bloemenperken.
Lees verder

Foto's avondwandeling Olmen
Op paasmaandag 2 april organiseerden de dienst toerisme en VVV Balen een gezinswandeling van zo'n 7 km in Olmen. Zo'n 60 deelnemers wandelden mee richting natuurgebied De Rammelaars. Bekijk de foto's.
Lees verder

Vacature OCMW: zorgkundige (m/v)
OCMW Balen zoekt een verzorgende/zorgkundige (deeltijds, contractueel, bepaalde duur) voor woon- en zorgcentrum Ter Vest. Kandidaturen met cv bezorgen per brief aan WZC Ter Vest t.a.v. Walter Theys, Rozenstraat 11, 2490 Balen of per e-mail aan walter.theys@ocmwbalen.be.
Lees verder